Rally Sweden 2018 - Problemy Meeke'a i Tanaka

sob, 17 lutego 2018 godz. 14:32:08 skomentuj rajdy

Kris Meeke

Kris Meeke, który zajmował dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji, popełnił błąd na drugim przejeździe odcinka Hagfors i poniósł znaczące straty. Brytyjczyka na trasie wyprzedził startujący za nim Ott Tanak. Kierowca Citroena stracił ponad sześć minut. Ponadto wypchnął on z trasy Estończyka, który na mecie zanotował czas o ponad dwie minuty słabszy od zwycięzcy próby.

- Dogoniłem Krisa. Próbowałem wyprzedzić go na wąskiej partii, ale on cofał i wypchnął nas z trasy - mówił na mecie Tanak.

- Wpadłem w śnieżną bandę. Wróciłem na trasę i wszystko było w porządku. Ott wyprzedzał mnie, gdy połową auta byłem w rowie. Uderzył mnie i wypadł - relacjonował Meeke.

Blisko 24-kilometrowy oes najszybciej pokonał Thierry Neuville. Belg był lepszy od Andreasa Mikkelsena (+6,6), Craiga Breena (+9,4), Haydena Paddona (+9,9) i Esapekki Lappiego (+13,0).

- Mocno atakowałem. Samochód jest dobry. Utrzymałem swój rytm i wygląda na to, że jest dobrze - podsumował Neuville.

- To był czysty, bezproblemowy oes. Jestem z tego zadowolony - mówił Mikkelsen.

- Było sporo szutru. Staram się zarządzać oponami i nie zużywać ich za bardzo. To podstępny oes. Jak na razie najtrudniejszy na tym rajdzie - oceniał Breen.

- Nie jest źle. W środku odcinka jest sporo szutru. Czy mogę wrócić na podium? Wszystko może się zdarzyć - komentował Paddon.

Szósty rezultat uzyskał Mads Ostberg (+15,0), a siódmy należał do Teemu Suninena (+23,3).

- Było lepiej. Wróciłem do pierwotnych ustawień - mówił Ostberg.

- Szkoda Tanaka. To dobre dla nas, ale jazda w koleinie jest trudna - komentował Suninen.

- To bardzo trudny oes. Śnieg zmieszany jest z szutrem. Zrobiłem, co mogłem. Ominięcie Krisa kosztowało mnie 2-3 sekundy - informował Latvala (+27,5).

- Tym razem nie bawiłem się. Warunki są trudne. To odcinek, na którym WRC2 może być szybsze od nas - mówił Ogier (+30,7).

- Obracałem się i nie jest idealnie. Samochód działa lepiej. Czuję się pewnie, może za bardzo - komentował Evans (+45,5).

W klasyfikacji generalnej czołową szóstkę tworzą Neuville, Breen (+14,0), Mikkelsen (+26,8), Paddon (+30,3), Ostberg (+48,0) i Lappi (+55,7). Ott Tanak (+3:24,6) spadł na dziewiąte miejsce. Kris Meeke na dojazdówce wycofał się z dalszej rywalizacji.

W WRC2 Takamoto Katsuta ma 10,3 sekundy przewagi nad Pontusem Tidemandem. Trzeci jest Ole Christian Veiby (+17,6).