Rally Finland 2017 - Problemy Lappiego i Suninena

nie, 30 lipca 2017 godz. 11:10:40 skomentuj rajdy

Teemu Suninen

Drugi przejazd odcinka Lempää nie okazał się szczęśliwy dla lidera Rajdu Finlandii: Esapekki Lappiego oraz walczącego o drugie miejsce Teemu Suninena. Kierowca Toyoty na mecie donosił o problemach ze swoim samochodem. Drugi z Finów rozbił przód swojej rajdówki i na mecie stracił blisko 20 sekund.

- Musimy jechać dalej. Mamy problemy - mówił Lappi, w którego Toyocie uszkodzone było lewe tylne koło i zawieszenie.

- Starałem się i obróciłem się. To wszystko - relacjonował Suninen.

Oes na swoje konto zapisali Jari-Matti Latvala i Juho Hanninen, który powrócił na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci czas wykręcił Ott Tanak (+0,5). Estończyk był szybszy od Haydena Paddona (+0,8), Elfyna Evansa (+1,1), Thierry'ego Neuville'a (+3,1) oraz Madsa Ostberga (+3,3).

- W porządku. Jestem zadowolony z tego - mówił Hanninen.

- Poczułem się lepiej. To był czysty przejazd i jestem pewien, że opony są w porządku - mówił Tanak.

- Zmagałem się z nadsterownością. Nie miałem tego podczas rajdu. Jest sporo luźnego szutru - komentował Evans.

- Było w porządku. Czysto i schludnie. Nie planuję ryzykować na Power Stage. Ważne jest, by zdobyć jakiekolwiek punkty w ten weekend - zapowiadał Neuville.

- Nadal jest dość ślisko. Może przyczepność nieznacznie poprawiła się. Na pewno samochody za mną będą szybsze - informował Ostberg.

Kolejne lokaty należały do Craiga Breena (+4,3), Krisa Meeke'a (+7,1), Esapekki Lappiego (+7,1) oraz Daniego Sordo (+8,0).

- To była dość dobra jazda. Eksperymentuję z samochodem, by znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie jestem pewien, czy zdobędę punkty na Power Stage. Chcę doprowadzić auto do domu - mówił Breen.

- To jeden z najtrudniejszych weekendów, jakie miałem w samochodzie rajdowym. Chcę tylko dotrzeć do mety - komentował Meeke.

- Czekamy na Niemcy i weekend na asfalcie - mówił Sordo.

W klasyfikacji generalnej Lappi ma 37,8 sekundy przewagi nad Hanninenem i 38,7 sekundy przewagi nad Evansem. Czwarty jest Suninen (+54,4), a piąty Breen (+1:17,1).

fot. M-Sport