Tour de Corse 2018 - Problemy Bouffiera i Latvali

sob, 7 kwietnia 2018 godz. 15:44:52 skomentuj rajdy

Bryan Bouffier | fot. M-Sport

Bryan Bouffier i Jari-Matti Latvala pechowo rozpoczęli zmagania z drugą sobotnią pętlą Rajdu Korsyki. Obaj kierowcy zatrzymali się na trasie odcinka Cagnano - Pino - Canari 2. W Fieście Francuza doszło do awarii silnika. Fin wypadł z trasy, ale dotarł do mety za Sebastienem Loebem.

- Na serwisie wprowadziliśmy pewne zmiany. Samochód prowadził się fantastycznie, ale za mocno atakowałem. Hamowałem za późno i tyłem uderzyłem w drzewo - relacjonował Latvala.
Jari-Matti Latvala
W klasyfikacji generalnej Sebastien Ogier ma 47,7 sekundy przewagi nad Thierry Neuvillem. W walce o drugie miejsce 2,5 sekundy do Belga traci Kris Meeke, a 3,2 sekundy straty do Brytyjczyka ma Ott Tanak. Piąty jest Esapekka Lappi (+1:06,1).

- Plan zakłada czystą i spokojną jazdę. Taka jazda nigdy nie jest łatwa, ale staram się bawić - mówił Ogier.

- Wydawało mi się, że po zmianach w ustawieniach auto jest lepsze - podsumował Meeke, który wrócił do ustawień, z których korzystał w zeszłym roku.

- Nie byłem w stanie mocno atakować, ale ogólnie rzecz biorąc to był czysty przejazd - oceniał Tanak.

- Przekonamy się, czy to dobry czas. Ja starałem się, jak mogłem. Trochę przegrzaliśmy opony. Zmieniliśmy amortyzatory i dyferencjał - komentował Lappi.

Za czołową piątką sklasyfikowani są Dani Sordo (+1:48,4), Elfyn Evans (+1:49,2) i Andreas Mikkelsen (+2:08,0).

- Zmieniliśmy ustawienia na serwisie i mam lepsze wyczucie samochodu. Czuję się pewniej na trasie - informował Sordo.

- Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian w samochodzie i czuję się dużo pewniej. Wiem, co zrobi auto - mówił Evans.

- Jest dużo cieplej i nie walczę z podsterownością tak jak rano. Wprowadziłem pewne zmiany w ustawieniach. Zobaczymy, czy będą dobre na kolejny oes - mówił Mikkelsen.

Blisko 36-kilometrową próbę na swoje konto zapisał Esapekka Lppi, który był lepszy od Sebastiena Loeba (+2,2), Sebastiena Ogiera (+5,2), Krisa Meeke'a (+8,6) i Otta Tanaka (+9,7).

W WRC2 Jan Kopecky wykorzystał problemy rywali i ma już ponad minutę przewagi nad zespołowym kolegą: Ole Christianem Veiby'm. Trzeci jest Fabio Andolfi (+2:45,9). Yoann Bonato (+6:57,9) spadł na czwarte miejsce, a piąty jest Łukasz Pieniążek (+11:37,9).

fot. M-Sport