Princen złamał żebro

pon, 20 marca 2017 godz. 17:57:55 skomentuj rajdy
Tagi: Princen

Princen/Kaspers | Fot. BRC

Kris Princen i Peter Kaspers trafili do szpitala w Verviers po ciężkiej kraksie na ostatnim odcinku specjalnym Spa Rally. Kierowca doznał złamania żebra, pilot ma stłuczone ramię. Start załogi BMA w kolejnej rundzie mistrzostw Belgii, TAC Rally, stoi pod znakiem zapytania. Rajd z bazą w Tielt odbędzie się w terminie 7-8 kwietnia.

Zwycięzca pierwszej rundy BRC, Rally van Haspengouw, Princen prowadził z przewagą 20 sekund, gdy Fabia R5 dachowała na odcinku Sassor - Tiège - La Clémentine. Kierowca miał poluzowane pasy bezpieczeństwa.

- Wypadek spowodował zbieg okoliczności - mówi Kris Princen. - Przez cały dzień bardzo mocno padało. Wszystko było mokre i w samochodzie zaparowała szyba. Poluzowałem pasy, żeby przecierać szybę od środka. Utraciłem koncentrację i nie przyciąłem zakrętu wystarczająco głęboko. Na wyjściu wyrzuciło nas na zabrudzoną stronę drogi, gdzie brakowało przyczepności. Ześlizgnęliśmy się z drogi i uderzyliśmy w przepust. Od tego momentu byliśmy już tylko pasażerami. Samochód zatrzymał się na dachu.

W tej chwili nie mogę powiedzieć czy staniemy na starcie TAC Rally. W tym tygodniu okaże się, jak duże są uszkodzenia samochodu i jak wpłynie to na nasz budżet. Obydwaj z Peterem doznaliśmy bolesnych kontuzji. Nie wiemy, czy pojedziemy w następnym rajdzie. Musimy na spokojnie przeanalizować sytuację.

Fot. BRC