Rajd Śląska 2018 - Powtórka z Baborowa

sob, 30 czerwca 2018 godz. 17:19:04 skomentuj rajdy
Tagi: Kostka, Martynek

Kostka/Martynek | Fot. Janusz Boruta

Po sukcesie w Rajdzie Baborowa Damian Kostka i Mateusz Martynek wygrali drugą z trzech tegorocznych rund mistrzostw Śląska. Kierowca z Pisarzowic i pilot z Cieszyna okazali się najlepsi w okręgowej klasyfikacji Rajdu Śląska. Najszybszy na czterech z ośmiu oesów, Civic VTI z numerem 102 wyprzedził o 8,4 sekundy bliźniaczy pojazd Szymona Żarłoka i Krzysztofa Pietruszki. Kostka i Martynek objęli prowadzenie w RSMŚl.

Czołową czwórkę w generalce utworzyły załogi z klasy RO 2. Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski (+28,9) po końcowym oesie wyprzedzili Radosława Osiaka i Wojciecha Kordeusza (+30,1), których wynik obciąża 10-sekundowa kara. Klasę RO 1 wygrali Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt w Civicu Type-R.

W drugim przejeździe odcinka Bzie 1 najszybszy był Radosław Osiak - przed Damianem Kostką (+0,3), Szymonem Żarłokiem (+1,3), Krzysztofem Stańdo (+1,7) i Maciejem Sordylem (+3,6). Końcowe Bzie 2 wygrał Damian Kostka. Maciej Sordyl stracił 4,4, Szymon Żarłok 4,7, Mateusz Bojanowski 6,1, Krzysztof Stańdo 6,9 sekundy.

Łukasz Godula i Daniel Nowak jadący Peugeotem 106 S16, triumfowali w Pucharze Peugeot / Citroën. Zwycięzcami klasy RO R zostali Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn w C2 R2 Max. W Open N górą byli Krzysztof Pacholec i Inez Adamska W Lancerze Evo X, w Open 2WD - Artur Makówka i Mateusz Drzyzga w Peugeocie 106 S16. Bartłomiej Fizia i Krzysztof Janik korzystający z Civica, jako jedyni ukończyli rywalizację w Gość 2WD.

Fot. Janusz Boruta

Advertisement