Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018 - Powtórka Kluzy

nie, 8 kwietnia 2018 godz. 12:37:54 skomentuj rajdy
Tagi: Kluza

Kluza/Stawiarski | Fot. Agnieszka Wołkowicz

Wczorajsi pechowcy, Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski wygrali również drugi przejazd odcinka Solne Miasto. Na dystansie 2,25 km Fiesta Proto była szybsza o 1,3 sekundy od Fabii R5 Jakuba Brzezińskiego. Za Andrzejem Szepieńcem (+1,5), Michałem Ratajczykiem (+1,7), Karolem Krupą (+2,2) i Jurijem Protasowem (+2,5), na siódmym miejscu znalazł się lider Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Filip Nivette (+3,5).

Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak awansowali na drugie miejsce przed końcowymi Brzegami 2. Załoga Daft Racing traci 22,4 s do Nivette'a, wyprzedza o o dwie dziesiąte Piotra Ostrowskiego. Jakub Brzeziński ma do nadrobienia 0,2 sekundy, żeby dotrzeć na podium.

W stawce uczestników Motul HRSMP najszybsi byli Grzegorz Olchawski i Jakub Spirydoniuk. Audi Quattro A2 wyprzedziło o 2,1 s Subaru Michała i Jacka Pryczków, zwycięzców odcinka w kategorii 6. Trzeci czas należał do Piotra Zaleskiego i Jacka Gruszczyńskiego w Porsche kategorii 3 (+5,1), czwarty do Marka Sudera i Jakuba Matyjewicza w Sierrze kategorii 4 (+5,6). Saab Pawła Hoffmana i Pawła Barłogi nadal dominuje w kategorii 2, podobnie jak Lancia Andrzeja Wodzińskiego i Marka Kaczmarka w kategorii 1.

Fot. Agnieszka Wołkowicz