Rajd Dolnośląski 2018 - Powrót do Złotego Stoku

wto, 15 maja 2018 godz. 17:15:22 skomentuj rajdy

Mikołaj Marczyk | fot. Mateusz Banaś

52. Rajd Dolnośląski Hotel Zieleniec, który w tym roku stanowi drugą rundę RSMP oraz trzecią rundę Motul HRSMP, wystartuje już w ten weekend. Po niezwykle emocjonującym Rajdzie Świdnickim-Krause, w czołówce klasyfikacji generalnej oraz 2WD ponownie możemy być świadkami zaciętej walki o zwycięstwo.

Impreza rozgrywana w Kotlinie Kłodzkiej ma swój początek w 1957 roku. W lipcowym rajdzie najszybszy był Walerian Waryszewski, który prowadził BMW 328. Wydarzenie stanowiło drugą rundę mistrzostw Polski. Rekordzistami imprezy są Sobiesław Zasada oraz Marian Bublewicz, którzy wygrywali ośmiokrotnie. Drugi z kierowców ma na swoim koncie siedem triumfów w zimowej edycji imprezy oraz jeden w Rajdzie Pokoju i Przyjaźni, który tak naprawdę był Rajdem Dolnośląskim, ale ze względu na panującą władzę organizowany był pod inną nazwą.

Do grona faworytów w tym roku z pewnością trzeba zaliczyć załogę Grzyb/Hundla, którzy przewodzą w klasyfikacji sezonu RSMP. Bój o zwycięstwo stoczą także Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec oraz Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Z aut klasy R5 skorzystają także załogi Kasperczyk/Syty (Fiesta), Kołun/Pleskot (Fiesta), Byśkiniewicz/Wisławski (i20) oraz Poloński/Sitek (Fiesta). Do Fiesty Proto ponownie zasiądą Filip Nivette i Kamil Heller.

W tym roku organizatorzy przygotowali jedenaście odcinków specjalnych. W sobotę załogi zmierzą się z oesami Lądek Zdrój (12,40 km), Opolnica (9,30 km) oraz Duszniki Arena-A (11,15 km). Na niedzielę przygotowano oesy Duszniki Arena-B (12,12 km), Rogówek (8,30 km) oraz Zloty Stok (12,65 km). Zwycięzcę poznamy około godziny 14:00.

Podobnie jak na Rajdzie Świdnickim-Krause pojawimy się na metach odcinków specjalnych, by relacjonować dla Was wydarzenia z imprezy.

fot. Mateusz Banaś