Poprawiona aerodynamika Toyoty

czw, 11 stycznia 2018 godz. 13:21:36 skomentuj rajdy

Toyota Yaris WRC 2018

Toyota Gazoo Racing World Rally Team to kolejna ekipa, która zaprezentowała swój samochód na Rajdowe Mistrzostwa Świata 2018.

Podczas Autosport International w Birmingham pokazano nową, poprawioną Toyotę Yaris WRC.

Po powrocie do mistrzostw, dla japońskiego producenta to będzie drugi sezon startów, po udanym debiucie Yarisa WRC w 2017 roku, na który złożyły się zwycięstwa w Rajdzie Szwecji i Finlandii, czwarte miejsce Jari-Mattiego Latvali w klasyfikacji kierowców i trzecie miejsce wśród producentów.

- Wspaniale, że prezentujemy sezon 2018 podczas Autosport International, przed tyloma kibicami motorsportu - powiedział szef zespołu Tommi Makinen. - Po bardzo udanym pierwszym sezonie, jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego rozwijania się w nadchodzącym sezonie.

- Widzieliśmy już z zeszłym roku, że Toyota Yaris WRC jest zdolna do wygrywania rajdów, co było wspaniałym osiągnięciem zespołu, ale rywalizacja pozwoliła nam również na odkrycie obszarów do poprawy - kontynuował. - Nauczeni i mając więcej czasu, poprawiliśmy przód samochodu w celu zapewnienia lepszej aerodynamiki, a także udoskonaliliśmy chłodzenie. Jestem bardzo podekscytowany, że będziemy kontynuowali naukę w tym roku, jako część naszej misji tworzenia coraz lepszych samochodów.

W sezonie 2018 zespół będą reprezentowali Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, Ott Tanak/Martin Jarveoja, Esapekka Lappi/Janne Ferm.