Rally Argentina 2018 - Ponownie Tanak

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 16:05:39 skomentuj rajdy

Ott Tanak

Ott Tanak najszybciej pokonał oes Santa Rosa - San Agustin, czwarty odcinek specjalny Rajdu Argentyny. Na trasie o długości 23.85 km Kris Meeke stracił do niego niespełna trzy sekundy, awansując na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Samochód działa i dobrze nim się jedzie. Ten odcinek był zdecydowanie trudniejszy w porównaniu do pozostałych. Było bardziej ślisko – powiedział Ott Tanak, który awansował na drugie miejsce w rajdzie i traci tylko sekundę do prowadzącego Mikkelsena.

Trójkę na odcinku specjalnym, przedzielonym 650 metrów po starcie słynnym waterpslashem, skompletował Thierry Neuville (+4.9s).

- Mam złe wyczucie samochodu. Na odcinku testowym wszystko było w porządku, ale teraz coś było nie tak - narzekał Craig Breen (+5.9s).

- Odcinek był całkiem dobry, starałem się jak mogłem, ale jest bardzo ślisko - powiedział Dani Sordo (+6s).

Andreas Mikkelsen był szósty (+8.5s). 1.7s przed Sebastienem Ogierem.

- Utrzymuję kontakt, ale spodziewam się, że stracę czas. Było sucho i czyściłem trasę - komentował Sebastien Ogier, który spadł z drugiego na czwarte miejsce w rajdzie.

- Wyczucie nie jest złe, ale szczerze mówiąc nie mam prędkości - przyznał Elfyn Evans (+11.2s). - Poczekajmy i zobaczymy, jak będzie popołudniu.

Dziesiątkę skompletowali Esapekka Lappi (+14.2s) oraz Teemu Suninen (+14.6s).

Kalle Rovanpera ponownie był najszybszy w WRC2. Pontus Tidemand zanotował dwie sekundy straty do Fina, a Gus Greensmith 21.6s.

Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger mają w zapasie tylko sekundę przewagi nad Ottem Tanakiem i Martinem Jarveoją. Kris Meeke i Paul Nagle wskoczyli na trzecią pozycję (+5.1s), mają 0.2s przewagi nad Sebastienem Ogierem i Julienem Ingrassią.