Ford Fiesta R2 2019 2018 - Polski Ford Fiesta R2 2019

śro, 5 grudnia 2018 godz. 19:43:14 skomentuj rajdy

M-Sport Polska

Maciej Woda, szef polskiego oddziału M-Sportu, przyznał w rozmowie z Autoklubem, że wiąże ogromne nadzieje z nowym Fordem Fiesta R2, który wczoraj został oficjalnie zaprezentowany w krakowskiej siedzibie firmy.

Dziś dziennikarze oraz część zawodników miała okazję poznać możliwości nowej rajdówki na Torze Kielce. Jutrzejsze jazdy przeznaczone będą dla chętnych do startów w Junior WRC.

Priorytetem jest JWRC, ale M-Sport liczy równierz na większą obecność Forda w FIA ERC, gdzie juniorskie kategorie zdominowali Opel i Peugeot. 200-konne pojazdy o maksymalnym momencie obrotowym 290 NM mogą zostać wykorzystane w monomarkowych pucharach w krajowych mistrzostwach. Trwają rozmowy nad stworzeniem takiej rywalizacji, wyłaniającej młode talenty, w Estonii oraz we Francji. Pojawił się pomysł pucharu w Polsce, ale potrzebne jest do tego wsparcie PZM, wzorem działań federacji w innych krajach.

Nowy Ford Fiesta R2 jest pierwszym w pełni opracowanym i zbudowanym autem rajdowym M-Sportu w Polsce. Dzisiejsze jazdy, podczas których obecny był również Nil Solans, mistrz JWRC z sezonu 2017, pokazały, że konstrukcja może być niezwykle groźna i konkurencyjna.

Maciej Woda odniósł się także do startów Kajetana Kajetanowicza, który korzysta z usług polskiego oddziału M-Sportu od początku startów w FIA ERC, a obecnie w WRC2.