Poloński Fiestą R5 w RSMP

śro, 14 marca 2018 godz. 17:09:45 skomentuj rajdy

Dariusz Poloński | fot. Mateusz Banaś

Dariusz Poloński, który dziś testował Forda Fiestę R5 na odcinku Kamionki, potwierdził w rozmowie z Autoklubem, że w tym roku pojawi się na trasach rajdowych mistrzostw Polski za kierownicę auta wyprodukowanego w M-Sporcie.

- Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie pojawimy się w aucie klasy R5. Skorzystamy z auta z Rallytechnology i będziemy je wynajmować. Decyzja już zapadła i zaliczymy cały sezon mistrzostw Polski - mówił Poloński.

- Skrócenie rajdów miało pewien wpływ na moją decyzję. Budżet potrzebny na starty w RSMP wygląda bardzo interesująco i długo wahaliśmy się, czy jeździć autem klasy R2 w mistrzostwach Europy, czy w R5 po polskich odcinkach. Przejechaliśmy się R5-ką i to pokazało nam jaki kierunek obrać. Auto bardzo nam się podoba. Uczymy się go. Dziś mieliśmy dopiero drugie testy i czeka nas długa droga, by znaleźć właściwą prędkość, ale jest światełko w tunelu - dodał.

- Przede wszystkim widzę się na mecie. Najlepiej na każdej. Jest wielu nowych kierowców i wszystko zależy od tego, kto, jak odnajdzie się w swoim aucie. My mamy jeszcze dużo do zrobienia - oceniał swoje szanse w walce o tytuł.

fot. Mateusz Banaś