OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Półfinały za nami

nie, 13 maja 2018 godz. 15:43:54 skomentuj rajdy

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar i Mikołaj Otto wygrali swoje półfinały drugiej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie i awansowali do finału rywalizacji.

Wrocławianin w swoim biegu nie miał chwili wytchnienia i cały czas atakował go Jacek Ptaszek. Trzeci był Maciej Cywiński, a z rywalizacji odpadł Lukas Cerveny. Z drugiego półfinału obok wspomnianego Otto awansowali Marcin Gagacki i Mateusz Ludwiczak. Czwarty był Robert Czarnecki.

Niepokonany na torze w Toruniu w klasie Supernational pozostaje Czech Roman Castoral, który wygrał pierwszy półfinał w klasie. Do finału awansowali także Łukasz Zoll i Damian Litwinowcz. Z rywalizacji odpadli Dawid Struensee, Martin Sindelek i Marcin Fojudzki. Drugi półfinał padł łupem Pawła Melona. Drugi był Alan Wiśniewski, a trzeci Bartosz Krysmann, który nieoczekiwanie pokonał Radosława Raczkowskiego. Rafał Berdys po kontakcie w pierwszym zakręcie zdołał dotrzeć do mety na piątej pozycji. Miroslav Pospichal nie ukończył zmagań.

W RWD Cup Łukasz Światowski pokonał Przemysława Wójcickiego i Jerzego Bieńkowskiego. Drugą trójkę stworzyli Paweł Konecki, Kamil Wysocki i Cezary Chmal. Z zaciętego drugiego półfinału awansowali Łukasz Sawicki, Andrzej Skrzek i Igor Sokulski. Blisko 0,6 sekundy do finału zabrakło Wiktorowi Mączkowskiemu. Piąty był Jacek Lepianka, a szósty Wojciech Topolewski.

W SC Cup pierwszy półfinał pewnie wygrał Łukasz Grzybowski. O blisko sekundę bój o drugie miejsce zwyciężył Karol Dombrowicki, który okazał się lepszy od Marcina Nowocienia. Rywalizację zakończyli Piotr Piętak, Piotr Ostrowski i Maciej Starski. Z drugiego półfinału do finału awansowali Piotr Budzyński, Szymon Jabłoński i Marcin Lisicki. Jazdy zakończyli Paweł Hurko, Łukasz Kulesza i Karol Kołpak.

fot. Maciej Niechwiadowicz