Polacy w Hyundai Racing Trophy

śro, 10 stycznia 2018 godz. 20:12:43 skomentuj rajdy

Hyundai i20

W 2018 roku załoga rajdowa Sebastian Teter i Bożydar Grzywaczewski, występująca ostatnio w Szuter Cup, będzie startować w międzynarodowej serii rajdowej Hyundai Racing Trophy organizowanej przez bułgarską Motorsport Academy. Cykl składa się z sześciu rajdów asfaltowych na terenie Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Wszystkie załogi walczą w samochodach Hyundai i20 R1, a nagrodą główną jest darmowy start w dowolnie wybranym rajdzie samochodem Peugeot 208 R2.

- Po roku spędzonym prawie wyłącznie na rajdach i testach szutrowych w czterołapie, chcemy wrócić na asfalt, a seria Hyundaia to świetna okazja, żeby zrobić naprawdę dużo kilometrów oesowych w zawodach o zmiennej charakterystyce i randze mistrzostw krajowych. Z tego, co widzieliśmy na onboardach w cyklu są zarówno wyboiste, wąskie odcinki jak i szybkie wyścigowe partie podobne do tych znanych mi z GSMP – mówi Sebastian Teter.

- Liczymy na zaciętą rywalizację, naukę jazdy na opis i świetna przygodę. Pierwszy start to Rally Brasov 24-25 marca. Zapraszamy do kibicowania! – dodaje Bożydar Grzywaczewski.

W 2017 roku załoga wygrała klasę RO Open w cyklu Szuter Cup w samochodzie Subaru Impreza GT. Wcześniej Sebastian Teter zdobył tytuł mistrza Polski GSMP w klasie N-2000 w 2013 roku oraz II-go vice-mistrza GSMP w klasie Open-2000 rok później. Bożydar Grzywaczewski ma na swoim koncie ponad 50 rajdów jako pilot, a wśród sukcesów tytuł mistrza Polski RSMP w klasie HR4 w 2016 roku.