Polacy oglądają WRC

śro, 7 marca 2018 godz. 14:51:51 skomentuj rajdy

Kris Meeke | fot. WRC

Zeszłoroczne rajdowe mistrzostwa świata były najlepiej oglądanym w telewizji sezonem WRC od 2013, gdy zmienił się promotor serii. Według badań Nielsen Sports przed telewizorami zasiadło 878,68 miliona widzów. Trzynaście rund zostało pokazanych w prawie 13500 godzinach antenowych.

Największą oglądalność seria zanotowała w Polsce, Francji, Hiszpanii i Finlandii. Najbardziej rozwijającymi się rynkami w Europie były Belgia, Czechy, Portugalia, Finlandia, Szwecja i Niemcy.

- Po fanach widać, że kibice cieszyli się najbardziej nieprzewidywalną i zaciekłą rywalizacją. Zmiana kolejności startowej i atrakcyjny format Power Stage, które były częściej pokazywane na żywo, zwiększyły zainteresowanie - mówił Oliver Ciesla.

- Europa kierowała rynkiem oglądalności, ale byliśmy świadkami szybko rozwijającego się rynku w Azji, gdzie liczba widzów wzrosła o 125%. Japonia i Chiny były szóstym i jedenastym krajem pod względem oglądalności. Ameryka Północna dzięki relacjom w stacji ESPN wzrosła o 132% - dodał.

- Rajd Monte Carlo oraz Polski podwoiły swoją oglądalność od 2013 roku. Te dwa rajdy oraz Szwecja, Portugalia, Wielka Brytania i Meksyk oglądało po 73 miliony widzów - zakończył.

fot. WRC