Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Pogoda największą zagadką

czw, 25 stycznia 2018 godz. 16:09:14 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Citroen Racing

Zawodnicy walczący w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo mają za sobą zapoznanie z trasą, ale tradycyjnie ich notatki mogą okazać się mało pomocne w przypadku zmiennej pogody, która jest symbolem otwarcia sezonu WRC.

Podczas zapoznania z trasą załogi mogły opisać odcinki przy słonecznej pogodzie i temperaturze sięgającej 10 stopni Celsjusza. Na trasie znajdowało się niewiele lodu i śniegu, ale wszystko może odmienić się już w piątek, gdy przewidziano nadejście zimnego frontu.

- Jestem lokalnym kierowcą, ale zawsze trudno jest zorientować się w pogodzie. W piątek ma być pogorszenie warunków, ale nie wiemy, gdzie może pojawić się deszcz i czy na przełęczach będzie śnieg. To zadanie naszych osób zajmujących się pogodą. Muszą przekazać nam właściwe informacje, by prawidłowo wybrać opony - mówił Sebastien Ogier.

- W środę, gdy opuszczaliśmy odcinki było sucho i notatki zapowiadają dobry rytm jazdy. Dostaliśmy jednak informacje, że w sobotę wszystko może być pokryte śniegiem. W przypadku Monte nie da się za dużo przewidzieć. Patrzysz jedynie przez przednią szybę i masz nadzieję, że korzystasz z odpowiednich opon - dodał Kris Meeke.

Pierwszy odcinek specjalny rywalizacji rozpocznie się o 21:43. Załogi mają już za sobą prezentację samochodów oraz grupowe zdjęcie zrobione przy kasynie w Monte Carlo.
fot. Hyundai Motorsport
fot. Michelin Motorsport
fot. Citroen Racing/Hyundai Motorsport/Michelin Motorsport