Rally Sweden 2018 - Pługi zmieniły zeszłoroczną trasę

czw, 15 lutego 2018 godz. 18:52:12 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak w rozmowie z oficjalnym portalem mistrzostw świata przyznał, że tegoroczne opady śniegu oraz wspaniałe warunki panujące na trasach Rajdu Szwecji, sprawiły, że na zapoznaniu z trasą ciężko było wykorzystać notatki z ubiegłych lat. Zdaniem Estończyka 1/3 komend została zmieniona przez operatorów pługów śnieżnych.

- Dużo zależało od gościa, który odśnieżał drogi. On miał większe narzędzia niż my i może jechać jak chce, więc musimy dopasować swój styl jazdy. Gdy śnieżne bady są wysokie, to mogą zmienić profil drogi. Czasami musieliśmy zmienić nasze notatki, ponieważ droga, która była prosta, już taka nie jest i ma kilka zakrętów - mówił Tanak.

- Operatorzy pługów wykonali świetną pracę. Drogi nie są tak wąskie, jak spodziewałem się, że będą. Nadal jest dość szeroko i postarali się, by trasa była tak czysta, jak to tylko możliwe. Czasami oesy są odśnieżone szerzej niż tor jazdy i wydaje się, że można pokonać daną partię z gazem w podłodze, ale w rzeczywistości w śniegu jest rów, do którego można wpaść. Trzeba być sprytnym i nie zbliżać się do krawędzi drogi - dodał.

fot. TGR WRC