Pirelli dostarczy opony do JWRC

czw, 23 listopada 2017 godz. 15:08:15 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Pirelli

Pirelli od przyszłego roku będzie oficjalnym dostawcą opon dla mistrzostw świata juniorów, co oznacza, że marka powróci do współpracy z M-Sportem po sezonach 2011 i 2012, gdy istniał projekt Akademii WRC.

- Pirelli od dawna utrzymuje filozofię wspierania młodych talentów w rajdach samochodowych, dzięki programom takim jak Pirelli Star Driver czy Akademii WRC skąd pochodzą tacy kierowcy jak Ott Tanak, Hayden Paddon, Craig Breem i Elfyn Evans. Cieszymy się, że wracamy do mistrzostw świata juniorów, skąd wywodzi się obecny mistrz świata: Sebastien Ogier. Dzięki identycznym samochodom i oponom, JWRC to idealna platforma, która pozwala skupić się na talentach kierowców. Ponadto Ford Fiesta wywalczył w tym roku dwa mistrzowskie tytuły - mówił Terenzio Testoni, odpowiedzialny za rajdy w Pirelli.

- Chciałbym powitać Pirelli jako partnera FIA JWRC. Mamy dobre wspomnienia z naszej współpracy z nimi w Akademii WRC i wierzymy, że razem możemy zaoferować bardzo ciekawy i konkurencyjny pakiet. Pirelli było z nami, gdy pierwszy raz wprowadziliśmy monomarkową serię pod egidą FIA i wspaniale jest być teraz razem. Wspólnie mamy nadzieję, że odkryjemy generację nowych rajdowych gwiazd - dodał Maciej Woda z M-Sportu.

fot. Pirelli