Wales Rally GB 2017 - Pięć odcinków do szczęścia Evansa

sob, 28 października 2017 godz. 21:34:17 skomentuj rajdy

Elfyn Evans | fot. DMACK Tyres

Elfyn Evans i Daniel Barritt po rewelacyjnym dniu na trasach Wales Rally GB, pewnie prowadzą w klasyfikacji generalnej zmagań przed ostatnim etapem dwunastej rundy mistrzostw świata. Duet M-Sportu ma za swoimi plecami walczących o tytuł mistrzowski Ogiera i Ingrassię (+53,1) oraz Neuville'a i Gilsoula (+53,6).

- Mogło być gorzej. Jestem zadowolony z dzisiejszego wieczora. Na tym odcinku było dość przyjemnie, ale poprzedni oes był bardzo trudny - oceniał Evans.

- Wystartowałem do odcinka z trzema hamulcami. Nie mogłem atakować, ponieważ nie mieliśmy odpowiedniej siły hamowania. Musiałem wcześniej naciskać na pedał - tłumaczył Ogier.

- Na poprzednim odcinku mieliśmy największą mgłę. Na tym, bez mgły, próbowałem atakować. Ciężko walczymy i pojawia się mgła. To rozczarowujące - podsumował Neuville.

Czwarte miejsce jak na razie należy do najszybszej załogi Toyoty: Latvali i Anttili (+57,7), którzy popisali się świetnym tempem na zamglonym odcinku specjalnym. Piąte miejsce należy do Mikkelsena i Jaegera (+1:03,6), szóste do Tanaka i Jarveoji (+1:06,1), a siódme do Meeke'a i Nagle'a (+1:27,6), którzy bronią honoru Citroena.

- Miałem dobry przejazd i przyczepność była naprawdę dobra, gdy padało na odcinku. Czekam na jutro - mówił Latvala.

- Było pięknie i naprawdę dobrze. Nie miałem dobrego przejazdu, ponieważ byłem zawiedziony moim czasem we mgle - informował Meeke.

Punktowaną dziesiątkę jak na razie kompletują Paddon i Marshall (+2:04,0), Lappi i Ferm (+2:41,0) oraz Sordo i Marti (+3:35,8).

- Nie było tak dobrze, ale to wszystko, co mogłem zrobić z tym poziomem przyczepności - komentował Paddon.

- Teraz widoczność jest lepsza. Pierwszy wieczorny odcinek był niebezpieczny - mówił Lappi.

- To był trudny dzień - podsumował Sordo.

Kończący sobotnie zmagania oes Dyfnant 2 najszybciej pokonali Evans, Neuville (+0,8), Tanak (+0,9), Lappi (+1,8) oraz Ogier (+3,3).

Na jutro organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych. Załogi dwukrotnie zmierzą się z próbami Alwen (10,41 km) oraz Brenig (6,43 km). Dzień kompletuje rozgrywany w połowie etapu oes Gwydir (7,49 km).

fot. DMACK Tyres