Rally Argentina 2018 - Pewna jazda Tanaka

pią, 27 kwietnia 2018 godz. 22:20:38 skomentuj rajdy

Ott Tanak

Ott Tanak i Martin Jarveoja odjeżdżają rywalom podczas Rajdu Argentyny. Po piątkowym etapie Kris Meeke i Paul Nagle tracą do nich 22.7s.

- To był dobry dzień oprócz pierwszego oesu - uznał Ott Tanak. - Myślę, że aktualnie osiągamy dobre wyniki. Samochód zaczyna nam odpowiadać i mam nadzieję, że zrobimy coś wielkiego.

- Dzisiaj nie da się nadążyć za Ottem - powiedział Meeke. - Musiałem ostatnie 6 km (OS8) przejechać z przebitą lewą przednią oponą. Dzięki Michelin zdołałem ukończyć odcinek.

Thierry Neuville i Nicolas GIlsoul na koniec dnia awansowali na trzecie miejsce (+28.6s).

Dani Sordo i Carlos Del Barrio spadli na czwarte miejsce (+29.5s). – Straciłem czas w końcówce oesu, ale za pierwszym razem na tym odcinku również straciłem czas w tym samym miejscu. Wciąż tu walczymy.

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia zajmują piąte miejsce (+36.4s), Craig Breen i Scott Martin szóste (+41.2s).

- Jadę na limice, nie jestem w stanie zrobić nic więcej – powiedział Ogier.

- Ostatni odcinek wydawał się lepszy, to dobry sposób na zakończenie dnia - powiedział Breen.

Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger są sklasyfikowani na siódmej pozycji (58.5s). Esapekka Lappi i Janne Ferm są 9.4s za załogą Hyundaia, a kolejne 2.4s tracą Elfyn Evans i Daniel Barritt.

- Podczas pierwszego odcinka po południu mieliśmy przebitą oponę, więc musieliśmy o tym pamiętać. Jeszcze jedno przebicie i byłoby po nas - powiedział Mikkelsen.

- To był trudny dzień - relacjonował Lappi. - Poranek był naprawdę dobry, ale potem mieliśmy dwa kapcie. Wydaje się, że opony schodzą z obręczy.

- To było rozczarowujące, szczególnie ten odcinek. Opony skończyły się w trakcie oesu - powiedział Evans.

Teemu Suninen i Mikko Markkula zamykają dziesiątkę (+1:33.7).

Najszybciej na kończącym dzień OS8 pojechał Ott Tanak. Thierry Neuville stracił do niego 1.4s, a Craig Breen 3.6s. Dalej sklasyfikowano Daniego Sordo (+3.6s) i Krisa Meeke (+5.9s).

Pontus Tidemand i Jonas Andersson przewodzą stawce WRC2. Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen tracą do nich 20.2s. Gus Greensmith i Craig Parry są sklasyfikowani na trzeciej pozycji (+1:27.0).