RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Petter Solberg wróci do WRC

czw, 20 września 2018 godz. 12:32:34 skomentuj rajdy

Petter Solberg | fot. Volkswagen Motorsport

Petter Solberg potwierdził, że wystartuje za kierownicą Volkswagena Polo R5 podczas Rajdu Hiszpanii. Norweg w debiucie nowej rajdówki dołączy do Erica Camilliego, który poprowadzi drugi egzemplarz auta. Rallycrossowy kierowca Volkswagena ostatni raz oglądany był na trasach WRC w 2012 roku.

- Myślę, że wszyscy wiedzą o mojej pasji do rajdów i kiedy Sven [Smeets-red.] zapytał mnie, czy chciałbym pojechać Polo w Hiszpanii, to zdecydowałem się skorzystać z tej szansy. Gdy w styczniu jeździłem tym autem, nie chciałem z niego wysiadać. Wszystko bardzo dobrze działało. Usiąść za kierownicę tego auta w debiucie to dla mnie zaszczyt. Jestem bardzo szczęśliwy, że Volkswagen zaufał mojej pracy i Ericowi - mówił Solberg.

- Petter jest prawdziwym bohaterem rajdów. Już mogliśmy doświadczyć jego pasji i profesjonalizmu pracując przy rallycrossowym projekcie. Petter zawsze daje z siebie 110%. Miał okazję testować Polo R5 i od samego początku naszym marzeniem było, by zadebiutował za jego kierownicą. To fantastyczne, że dołączy do nas w Hiszpanii. Wszyscy z niecierpliwością czekają na jego powrót i na nowy samochód. Każdy w Volkswagen Motorsport jest podekscytowany startem razem z Petterem i Ericiem - dodał Sven Smeets, szef Volkswagen Motorsport.

- Wiem jak dobre jest Polo R5. Ludzie wiedzą, że nie jadę tam tylko dla samej jazdy. To zaszczyt dołączyć do tego zespołu i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by mocno atakować. Fantastycznie będzie wrócić do WRC. Szansa na poprowadzenie auta na szutrze i asfalcie to wyzwanie, którego nie mogę się doczekać. Dobrze będzie też zobaczyć starych znajomych i kibiców. Hiszpania od zawsze bardzo podobała mi się - zakończył Norweg.

fot. Volkswagen Motorsport