Rally de Portugal 2018 - Pętla dla Sordo

pią, 18 maja 2018 godz. 12:39:09 skomentuj rajdy

Dani Sordo i Carlos Del Barrio, którzy najszybciej przejechali blisko 28-kilometrowy oes Ponte de Lima, zakończyli pierwszą piątkową pętlę Rajdu Portugalii jako liderzy klasyfikacji generalnej. Drugi czas na odcinku uzyskali Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (+0,3), a trzeci Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (+1,8). Czołową piątkę zamknęli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+2,1) oraz Hayden Paddon i Sebastian Marshall (+6,8).

- Atakowałem jak diabli. Nie popełniłem żadnego błędu i nie mogłem pojechać lepiej. Jestem zadowolony. Czas jest w porządku i jestem blisko innych - komentował Sordo.

- Było lepiej. Miałem lepszy rytm i samochód działa naprawdę dobrze - podsumował Mikkelsen.

- Jestem dość zadowolony z mojej jazdy, ale nie z warunków. Tego spodziewałem się - mówił Ogier.

- Jazda samochodem jest naprawdę trudna. Zmagam się z pozycją startową. Ciężko pojechać szybciej niż Ogier, ale staram się - informował Neuville.

Drugą piątkę otworzyła załoga Meeke/Nagle (+8,2), za którą sklasyfikowano Breena i Martina (+10,9), Lappiego i Ferma (+12,9) oraz Evansa i Barritta (+15,4). Dziesiąty był Mads Ostberg (+15,7) pilotowany przez Torsteina Eriksena.

- Na tym odcinku nie miałem dobrego rytmu - podsumował Meeke.

- Przyczepnośc była coraz gorsza. Było jak na plaży. Nie mogłem marnować energii na wyjeżdżanie z koleiny, ponieważ mamy za miękkie ustawienia - mówił Breen.

- Jechałem z gazem w podłodze, ale nie mam przyczepności. Cały czas jestem na limicie, ale brakuje przyczepności - tłumaczył Lappi.

- Nie jestem zadowolony z czasu. Wyczucie jest dobre, ale samochód ślizgał się. Z lepszą przyczepnością można pojechać dużo lepiej, ale popracujemy nad tym, co mamy - zapowiadał Evans.

Po czterech odcinkach Sordo wyprzedza Meeke'a (+4,6), Paddona (+4,8), Ogiera (+7,3), Neuville'a (+9,4), Mikkelsena (+10,5), Breena (+14,8), Evansa (+20,3), Suninena (+23,0) i Ostberga (+25,4).

fot. Hyundai Motorsport