Rally Liepāja 2017 - Pętla dla Łukjaniuka

sob, 7 października 2017 godz. 10:52:13 skomentuj rajdy

Aleksiej Łukjaniuk | fot. FIA ERC

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov zapisując na swoje konto odcinek Ramirent, zakończyli pierwszą pętlę Rajdu Lipawy jako liderzy klasyfikacji generalnej. Załoga Forda Fiesty R5 na ponad 14-kilometrowym odcinku okazała się lepsza od duetów Griazin/Fedorov (+3,7) oraz Rovanpera/Halttunen (+6,5). Czwarty czas uzyskali Kajetanowicz i Baran (+18,0).

- Mam coraz lepsze wyczucie. Tempo też jest dobre. Ten samochód jest ekscytujący na tych odcinkach - mówił Łukjaniuk.

- Na tym odcinku jest ślisko. Niektóre miejsca pojechałem ostrożnie. W drugich przejazdach będę szybszy. Mamy dobrą zabawę - komentował Griazin.

- Nadal mamy problem z ręcznym, ale to był dobry odcinek. Mam nadzieję, że możemy mocniej zaatakować - informował Rovanpera.

- Staram się utrzymać koncentrację, ale nie jest łatwo. Jazda jest ciężka, gdy musisz myśleć o każdym zakręcie - podsumował Kajetanowicz.

Za czołową czwórką sklasyfikowano Vorobjovsa i Pukisa (+24,1), Habaja i Dymurskiego (+24,7), Lopeza i Rozadę (+27,9), Magalhaesa i Magalhaesa (+29,6) oraz Suareza i Carrerę (+30,6).

- Odcinek był bardzo ślisko, ale czas jest w porządku. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy - mówił Vorobjovs.

- Myślę, że moja jazda jest bardzo pewna. Tutaj było sporo błota. Nadal bawimy się i samochód dobrze pracuje - mówił Habaj.

- Popełniliśmy szkolny błąd. Mamy za krótką skrzynię biegów. Zobaczymy, czy będziemy w stanie zmienić ją w 30 minut. Tracimy przez to sporo czasu - tłumaczył Lopez.

- Samochód działa dobrze. Niestety w niektórych miejscach moje notatki były zbyt ostrożne. Poprawimy się w drugich przejazdach - informował Magalhaes.

- Zachowuję spokój. Chcę jechać dalej i rajd jest długi. Mamy krótką skrzynię biegów i często jedziemy na odcięciu - informował Suarez.

Po trzech odcinkach czołową piątkę tworzą Łukjaniuk, Griazin (+5,2), Rovanpera (+8,2), Kajetanowicz (+44,6) i Habaj (+53,7).

W ERC2 Janis Vorobjovs ma ponad minutę przewagi nad Reinisem Nitissem. Trzeci jest Sergiej Remennik (+1:36,1). W ERC3 i ERC JU27 Jari Huttunen ma 1,4 sekundy przewagi nad Martinsem Sesksem. Trzeci jst Chris Ingram (+14,2). Aleks Zawada (+1:14,1) jest siódmy. W ERC3 Dariusz Poloński (+1:16,5) jest ósmy.

fot. FIA ERC