Rally Liepāja 2018 - Pętla dla Griazina

nie, 14 października 2018 godz. 12:06:18 skomentuj rajdy

Nikołaj Griazin | fot. FIA ERC

Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorov z kompletem oesowych triumfów zakończyli pierwszą niedzielną pętlę Rajdu Lipawy i umocnili się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej. Po dziewięciu odcinkach specjalnych załoga Skody Fabii R5 ma 36,8 sekundy przewagi nad Ingramem i Whittockiem. Zacięty bój o trzecie miejsce toczą Ahlin i Sjoberg (+57,3) oraz Kreim i Christian (+58,6).

- Było w porządku. Atakowałem nieco mocniej. Uderzyłem w jeden kamień, który był na linii. Starałem się go ominąć, ale nie dałem rady. Nie złapałem kapcia i później jechałem idealnie. Gaz był w podłodze - podsumował Griazin.

- Miałem ogromny moment. Byłem za szybki, a na trasie był wielki głaz. Ominąłem go i straciłem sporo czasu. Auto wypadło z drogi do rowu - informował Ingram.

- Dobrze się bawimy. Teraz było w porządku. Nieco zmagamy się z autem, ale staram się zachować spokój i jadę czysto - donosił Ahlin.

- Nie popełniłem błędów. To bardzo dobra pętla. Dzisiaj jest dużo lepiej - mówił Kreim.

Drugą czwórkę tworzą Brynildsen i Minor (+1:06,6), Habaj i Dymurski (+1:26,2), Mares i Hlousek (+2:02,0) oraz Mayr-Melnhof i Welsersheimb (+2:59,9). Czołową dziesiątkę zamykają Yates i Edmondson (+3:04,9) oraz Avcioglu i Korkomaz (+3:51,2).

- Cały czas jedziemy na odcięciu. Mam nadzieję, że inni nie będą szybsi. Staram się być cierpliwy. Chcę być na trzecim miejscu. Zobaczymy, co będzie po serwisie - informował Brynildsen.

- Było lepiej. Starałem się być szybszy. Nie wiem, o co chodzi - mówił Habaj.

- Teraz mam bardzo dobre wyczucie. Czuję się pewnie za kierownicą. Bawię się jazdą. Poprawiamy się i kocham to - podsumował Mares.

- Jest dużo lepiej. Atakowałem i było fantastycznie. To był czysty przejazd. Opony się nieco zużyły, ale mieliśmy gładki przejazd i jesteśmy zadowoleni - relacjonował Mayr-Melnhof.

- Linia była czysta i czułem się pewniej - komentował Yates.

- Coś podobnego do lisa wybiegło nam pod koła. Zahamowałem w ostatnim momencie - mówił Avcioglu.

Na zamykającym pętlę ponad 18-kiloemtrowym oesie Sixt rent a car 2 czołową piątkę utworzyli Griazin, Kreim (+3,9), Ahlin (+4,1), Brynildsen (+4,8) i Ingram (+8,3).

fot. FIA ERC