Barum Czech Rally Zlín 2017 - Perfekcyjny start Zawady

nie, 27 sierpnia 2017 godz. 15:46:24 skomentuj rajdy

Aleks Zawada | fot. FIA ERC

Aleks Zawada, który zaprezentował bardzo dobre tempo i sprzyjało mu szczęście, wraz z Grzegorzem Dachowskim zwyciężyli w rywalizacji ERC3 oraz ERC JU27 na trasach Rajdu Barum. Dla polskiego kierowcy to druga wygrana runda ERC3 w historii startów. Dwa lata temu był on najlepszy na trasach Rajdu Ypres.

- To był naprawdę trudny rajd. Mamy szczęście, że tu jesteśmy. Cieszę się, że walczę w mistrzostwach. Dziękuję wszystkim sponsorom i mojej rodzinie. Musimy kontynuować to w Rzymie - mówił Zawada.

Drugie miejsce wywalczyła załoga Mares/Hlousek. Czesi byli gorsi od Polaków o ponad trzy minuty. Trzecie miejsce na ostatnim odcinku wywalczył duet Wagner/Winter (+3:25,2). Czwarta lokata należała do Wagnera i Heigla (+3:27,4), a piąta do Broza i Tesinsky'ego (+4:07,1). Jerzy Tomaszczyk i Kamil Kozdroń wywalczyli ósme miejsce w ERC3.

Zawada (99) został nowym liderem klasyfikacji sezonu ERC JU27. Polak ma za sobą Chrisa Ingrama (96), Filipa Maresa (84) i Jariego Huttunena (75). W klasyfikacji sezonu ERC3 na czele pozostał Banaz (102), który ma za sobą Zawadę (97) i Ingrama (94).

Rundę ERC2 na swoje konto zapisał duet Erdi/Papp. Węgrzy byli lepsi od Melegariego i Barone (+5:43,9) oraz Remennika i Rozina (+16:42,2). W klasyfikacji sezonu Melegari (152) ma za sobą Erdiego (109) i Remmenika (89).