GEKO Ypres Rally 2013 - Perfekcyjnie na superoesie

sob, 29 czerwca 2013 godz. 15:32:05 skomentuj rajdy
Tagi: loix, solowow

Freddy Loix | Fot. ERCFreddy Loix odniósł pierwsze dzisiaj, oesowe zwycięstwo w Geko Ypres Rally. Lider rajdu okazał się najszybszy na Show Wasquehal, 1,88-kilometrowym superoesie na terenie Francji. Bryan Bouffier ustąpił Freddy'emu o 0,3 sekundy i powiększył przewagę nad Craigiem Breenem o 0,9 s. Michał Sołowow zajął szóste miejsce na superoesie.

- Jest perfekcyjnie - oświadczył Freddy Loix. - To był jak dotąd najłatwiejszy odcinek. Nie widzę różnicy pomiędzy Francją i Belgią. Staraliśmy się zrobić dobry show dla kibiców. To jasne, że Skoda jest najłatwiejszym samochodem do przejechania Ypres. Pomogła nam Skoda Belgium, ale to jednorazowy występ w Fabii.

- Staram się cisnąć - zapewniał Bryan Bouffier. - Uzyskaliśmy całkiem dobry czas. Próbuję dobrze jechać. Craig jedzie bardzo szybko, pełnym gazem. Ja chcę ukończyć rajd i muszę uważać. Ypres to fantastyczny rajd, lecz nie należy do moich ulubionych. Jadę całkiem bezpiecznie.

- Wszystko było dobrze - ocenił Craig Breen. - Po serwisie samochód dobrze reaguje i możemy cisnąć. Wcześniej jechałem dobrym tempem. Teraz Bryan ciśnie i musimy przyspieszyć. W tym roku nie dogonimy Freddy'ego, ale tempo nie jest złe.

- Dobrze, że nie ma błota - uznał Hayden Paddon. - Było trochę fajniej.

Andreas Aigner zremisował z Haydenem. - Było całkiem dobrze. Lubię superoesy. Sprawiają frajdę załogom i kibicom. Na prawych zakrętach samochód stawia bokiem, ale w serwisie wyprostujemy zawieszenie.

- To za krótki odcinek, żeby się rozgrzać - mówił Michał Sołowow. - Szykany są OK. Można je przejechać na trzecim biegu. Nie jest tak źle.

Davy Vanneste, siódmy na superoesie, został zatrzymany przez policję na dojazdówce. - Na jednym z poprzednich odcinków urwaliśmy tablicę rejestracyjną z przodu. Skończyło się na kontroli dokumentów.

Hermen Kobus przegrał z Davym o cztery dziesiąte. - Straciliśmy nieco czasu na nawrocie. Trochę zmienili odcinek w porównaniu z zapoznaniem, przesunęli szykanę.

Fot. ERC