Rally of Turkey 2018 - Perfekcyjna pętla Kajetanowicza, awaria Kopecky'ego

sob, 15 września 2018 godz. 11:32:29 skomentuj rajdy

Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zaliczyli perfekcyjną pętlę podczas sobotniego poranka na trasach Rajdu Turcji i polska załoga zapisała na swoje konto wszystkie odcinki specjalne w WRC 2, co pozwoliło im odrobić sporą część poniesionych wczoraj strat.

Na zamykającym pętlę odcinku İçmeler załoga Lotos Rally Team była o 25,3 sekundy szybsza od duetu Tempestini/Itu i o 26,3 sekundy od załogi Greensmith/Gelsomino. Dotychczasowi liderzy: Jan Kopecky i Pavel Dresler uszkodzili w swojej Skodzie układ napędowy i pokonali ponad 20-kilometrowy oes z napędem na tylną oś.

Jako liderzy na serwis zjeżdżają Ingram i Whittock. Załoga Skody Fabii R5 ma za swoimi plecami Kopecky'ego i Dreslera (+1:10,8) oraz Tempestiniego i Itu (+1:45,2). Kajetanowiczowi i Szczepaniakowi do podium brakuje 4,2 sekundy, a nad Hellerem i Olmosem mają blisko cztery minuty przewagi.

– To była bardzo dobra pętla, wygraliśmy wszystkie odcinki. Bardzo się cieszę, lepiej być nie mogło. Po wczorajszym dniu oraz jeździe bez wspomagania kierownicy jestem zmęczony i bolą mnie ręce, ale mobilizuję resztki sił, by cisnąć. Przyznam, że nie mieliśmy nic do stracenia. Byliśmy na punktowanym miejscu, ale póki auto działa i mam dobry feeling, chcę to wykorzystać. Myślę, że wiele osób nie może uwierzyć w tempo, które dzisiaj pokazujemy. Dla nas to też pewnego rodzaju zaskoczenie, ale jedzie nam się bardzo dobrze. Muszę jednak pamiętać, że tu praktycznie każdy odcinek jest jak nowy rajd. Wszystko może się jeszcze pozmieniać. Chcę tak kontynuować, ale kolejna pętla będzie absolutną przeprawą. Trzymajcie kciuki! – skomentował Kajetan Kajetanowicz, Rajdowy Mistrz Europy.