Rallye Deutschland 2017 - Pech Latvali

pią, 18 sierpnia 2017 godz. 13:31:30 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Jari-Matti Latvala po raz kolejny musi pogodzić się z awarią swojej Toyoty Yaris WRC. Fin na koniec pierwszej piątkowej pętli rywalizacji zanotował blisko półtorej minuty straty, po tym jak silnik japońskiej konstrukcji stracił moc.

Po pętli na czele klasyfikacji generalnej znajduje się załoga Citroena: Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. 4,1 sekundy straty mają Tanak i Jarveoja, a 5,6 sekundy słabsi od liderów są Ogier i Ingrassia.

Za czołową trójką znajduje się duet Evans/Barritt (+14,8), którzy w pokonanym polu zostawiają Neuville'a i Gilsoula (+17,5), Lappiego i Ferma (+29,2) oraz Breena i Martina (+31,5). Dziesiątkę kompletują Hanninen i Lindstrom (+31,5), Paddon i Marschall (+1:18,6) oraz Latvala i Anttila (+1:36,8).

Zamykający pętlę superoes Wadern-Weiskirchen 2 najszybciej pokonał Thierry Neuville. Drugi był Sebastien Ogier (+0,3), a trzeci Ott Tanak (+2,8).

W WRC2 fotel liderów należy do Kopecky'ego i Dreslera. Fabryczna załoga Skody ma za sobą zespołowych kolegów: Tidemanda i Anderssona (+5,9). Najniższy stopień podium jak na razie należy do duetu Bonato/Boulloud (+23,3). Łukasz Pieniążek pilotowany przez Przemysława Mazura, znajdują się na piętnastej lokacie i tracą do liderów ponad półtorej minuty.

fot. TGR WRC