Pastrana wybrał rajdy

czw, 10 lutego 2005 godz. 16:10:26 skomentuj rajdy

Travis PastranaLegenda freestyle motocrossu, pierwszy na świecie wykonawca back flipa, Travis Pastrana coraz poważniej angażuje się w rajdy. 21-latek z Maryland otrzyma Imprezę WRX STI na siedem rund Rally America National Championship. O samochód będzie dbać Vermont SportsCar Lance'a Smitha, realizujący program Subaru of America.

Czterokrotny złoty medalista X-Games, mistrz 125 East Supercoss Series (2001), Pastrana w wieku 17 lat zaliczył rajdową szkołę Subaru w Anglii - brał wówczas lekcje u Marka Lovella. Kupił Lancera, podszkolił się na szutrze w Tim O'Neil Rally School w Dalton i zasilił skład ekipy USA na Race of Champions '03. Miał startować w imprezie rok wcześniej, doznał jednak kolejnej kontuzji - karierę Travisa przerywało ponad 20 złamań i 13 operacji kolan.

W 2003 startował VIP-owskim Porsche z numerem 1 w rundzie Supercup w Indianapolis. Jako debiutant, w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w kalifornijskim rajdzie Rim of the World, trzeciej rundzie SCCA ProRally Championship. Wypadek wyeliminował go z piątej rundy - wyścigu górskiego na Pikes Peak. - Dwa koła to moje życie, ale rajdy staną sie moją przyszłością - zapowiada facet, który skoczył na motocyklu do Wielkiego Kanionu, kręcąc salto w tył.