Rallye Deutschland 2017 - Panzerplatte dla Hanninena

sob, 19 sierpnia 2017 godz. 10:33:41 skomentuj rajdy

Juho Hanninen  | fot. TGRWRC

Juho Hanninen popisał się najlepszym czasem na kultowym oesie Panzerplatte, który w tym roku liczy blisko 42 kilometry. Na próbie wytyczonej na poligonie Baumholder, gdzie na zawodników czyhają hinklesteiny oraz 93 skrzyżowania, Fin o 2,4 sekundy pokonał Sebastiena Ogiera. Trzeci był Ott Tanak (+2,8).

- Nie jest źle. Jest łatwiej niż wczoraj. Przyczepność zmienia się, ale jestem zadowolony - mówił Hanninen.

- Byłem zbyt ostrożny. Po tym,jak Thierry zakończył jazdę, wydawało mi się, że strata do czołówki jest za duża. Nie atakowałem i jestem wystarczająco mocny, by zmniejszyć różnicę - podsumował Ogier.

- Jest bardzo trudno. Sześć kilometrów przed metą straciłem tylne opony. Myślałem, że mam kapcia - informował Tanak.

Czwartym czasem popisał się Kris Meeke (+9,9). Najszybszy kierowca Citroena za swoimi plecami zostawił zespołowego kolegę: Andreasa Mikkelsena (+11,8). Szósty był Jari-Matti Latvala (+13,2), a siódmy Dani Sordo (+15,6). Dziesiątkę uzupełnili Craig Breen (+16,6), Elfyn Evans (+16,9) oraz Esapekka Lappi (+17,2). Kapcia na odcinku złapał Hayden Paddon (+1:50,0).

- Nie jest źle. Dzisiaj mam lepszy rytm. W nocy zmieniliśmy kilka rzeczy i czuję się pewniej. Nawet na dojazdówce - informował Meeke.

- Jest bardziej sucho, niż myślałem, że będzie. Powinienem mieć dwie twarde opony. W porządku. To był rozsądny odcinek. Nie atakowałem i może byłem zbyt ostrożny - podsumował Mikkelsen.

- Nie jest dobrze. Jestem rozczarowany. Mam miękkie opony i zaliczyłem dwa momenty. Było bardziej sucho, niż spodziewałem się. Przestrzeliłem skrzyżowanie i byłem blisko dwóch obrotów - komentował Latvala.

- Pojechałem bardzo wolno. Jest ślisko i nie podejmowałem ryzyka. O nic nie walczę i bolą mnie ręce. Jazda jest trudna - mówił Sordo.

- Pod koniec odcinka opony zużyły się. To było rozpraszające. Starałem się zarządzać nimi, ale było ciężko - informował Breen.

- Jest naprawdę źle. Kilka rzeczy w samochodzie rozpraszało mnie - mówił Evans.

- Nie było szybko. Jest za dużo błota, bym mógł wykorzystać opony. Po wczoraj nadal boję się - komentował Lappi.

- Miękkie opony nie były dobre na ten oes. Droga jest sucha i straciłem sporo czasu - mówił Kremer (+1:26,2).

- Złapaliśmy kapcia i nie wiem jak? Łatwo było to zrobić. Zatrzymałem się, by zmienić koło - tłumaczył Paddon.

W klasyfikacji generalnej Tanak ma 15,3 sekundy przewagi nad Mikkelsenem. Tyle samo do Norwega traci Ogier. Czwarty jest Evans (+1:07,3), piąty Hanninen (+1:13,4), a szósty Breen (+1:40,0).

W WRC2 na fotelu lidera pozostał Jan Kopecky. Na drugie miejsce awansował Eric Camilli (+7,9). Trzecie miejsce zajmuje Pontus Tidemand (+51,9), który złapał kapcia. Łukasz Pieniążek wypadł z czołowej dziesiątki.

fot. TGRWRT