GEKO Ypres Rally 2013 - Paddon poza drogą

sob, 29 czerwca 2013 godz. 16:42:16 skomentuj rajdy

Paddon/Kennard | Fot. ERCBryan Bouffier i Lara Vanneste wygrali drugi oes w Geko Ypres Rally. Na 28,8-kilometrowym Hollebeke, nowa załoga pokonała Freddy'ego Loixa o 3,5, Craiga Breena o 3,6 sekundy. Michał Sołowow uzyskał czwarty czas i awansował na siódme miejsce w rajdzie. Hayden Paddon wypadł na szóstym biegu, uszkadzając chłodnicę.

- Lara jest zadowolona, uzyskaliśmy dobry czas - powiedział Bryan Bouffier. - Fajnie się jechało. Mamy miękkie opony. Staraliśmy się uniknąć kłopotów.

- Jest trudno, ale OK, łatwiej niż wczoraj - stwierdził Freddy Loix. - Niektóre zakręty są dosyć zdradliwe, bo moi poprzednicy tną je głęboko.

- Katastrofa! - zaczął Craig Breen. - W połowie odcinka pojechałem prosto na bardzo śliskim, lewym zakręcie, zgasiłem silnik. Popełniłem drobny błąd, ale poza tym jechałem dobrym rytmem. Bryan mocno ciśnie.

- Bardzo fajny, długi odcinek. Było dużo frajdy - mówił Michał Sołowow.  Zepsuła się elektronika zmiany biegów.

- Hayden wypadł 3 kilometry po starcie - informował Andreas Aigner. - Wysiadł z samochodu. Załodze nic się nie stało. Co do nas, nie jest łatwo jechać krzywym samochodem, ale mam nadzieję, że mechanicy to naprawią.

Mikko Pajunen zmieniał na oesie przebite prawe przednie koło.

- Fajny odcinek, dużo kibiców - opowiadał Thierry Neuville. - Przebiliśmy lewą przednią oponę na pierwszym zakręcie i zmienialiśmy koło. Długo jechałem za zerówką. Pod koniec mnie przepuściła.

Fot. ERC