Rally de Portugal 2018 - Paddon nowym liderem

pią, 18 maja 2018 godz. 18:02:12 skomentuj rajdy

Neuville/Gilsoul | Fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville i Craig Breen zremisowali na Caminha 2. Teemu Suninen stracił 0,2, Elfyn Evans - 2,1 sekundy. Hayden Paddon, piąty na OS6 (+4,5) objął prowadzenie w Rally de Portugal. Kris Meeke przebił oponę i uciekło 18,5 sekundy. Andreas Mikkelsen stracił wspomaganie (+1.05,5).

- Jest bardzo, bardzo dziurawo - mówił na mecie Thierry Neuville. - Na odcinku było dużo niespodzianek. Starałem się jechać jak najlepiej, oszczędzać samochód, ale nie było łatwo. Miękkie opony chyba nie stanowiły najlepszego wyboru. Nasze opony są w takim stanie, że możemy przejechać końcowy odcinek w pętli.

- Starałem się, ale straciliśmy dwie dziesiąte - powiedział Teemu Suninen. - Jechaliśmy pełnym gazem. Następny odcinek jest długi i będzie trudno.

- Było bardzo dziurawo - komentował Elfyn Evans. - Zaliczyliśmy czysty przejazd. Mogliśmy bardziej ryzykować, ale trzeba znaleźć kompromis pomiędzy atakowaniem i oszczędzaniem samochodu.

- Musieliśmy pójść na kompromis, bo nie dobraliśmy właściciwie opon - tłumaczył Hayden Paddon. - Jedziemy na trzech miękkich, jednej twardej. Było ciężko.

Dani Sordo stracił 8,8 sekundy do najszybszych. - Jechałem bardzo wolno, bo obręcz była uszkodzona i uchodziło powietrze. Popełniliśmy błąd zakładając miękkie opony. W ubiegłym roku to zadziałało, tym razem nie. Postaramy się ukończyć pętlę, ale musimy jechać wolno.

C3 Madsa Østberga dymił na mecie docinka. - Coś się pali. W trakcie oesu w samochodzie pojawił się dym. Musimy jechać dalej... - stwierdził Mads.

Esapekka Lappi uszkodził zawieszenie. - Samochód jest zdecydowanie lepszy niż rano. Niestety, uszkodziliśmy amortyzator z tyłu i nie jedzie się zbyt fajnie - szczególnie na szybkich partiach.

Kris Meeke przebił lewą tylną oponę. - To stało się po 3 kilometrach. Opona uległa delaminacji. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Było cholernie dziurawo.

Po trzecim czasie Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zostali wiceliderami WRC 2. Polska załoga wyprzedziła Stéphane Lefebvre'a i traci 35 sekund do Gusa Greensmitha, najszybszego na OS6.