Paddon już myśli o kolejnym sezonie

śro, 30 sierpnia 2017 godz. 14:21:55 skomentuj rajdy

Hayden Paddon | fot. Hyundai

Hayden Paddon spisał na straty pozostałą część sezonu WRC i koncentruje swoją uwagę na walce o tytuł w przyszłym roku.

Kierowca Hyundaia ma w tym roku problemy z wyczuciem i20 Coupe WRC, jednocześnie cierpiąc na spadek formy.

- Przyszły sezon zawsze był rokiem docelowym  - powiedział Paddon dla motorsport.com. - To się nie zmieniło. Nie wiem co się stało w tym roku. Musieliśmy kogoś mocno wkurzyć, patrząc na to szczęście, jakie mieliśmy.

- Musimy to zostawić za sobą i pozytywnie patrzeć naprzód - dodał. - Niemcy zawsze były dla nas trudnym rajdem. Deszcz pierwszego dnia obrócił drogi w błoto, co kosztowało nas sporo czasu.

- Zachęcająca była dla mnie prędkość, którą pokazaliśmy na suchych drogach w sobotę i niedzielę, kiedy poziom przyczepności był równiejszy. Zademonstrowaliśmy to, czego nauczyliśmy się o jeździe na asfalcie i uzyskaliśmy na oesach kilka wyników w pierwszej trójce.

- Nie ulega wątpliwości, że to był dla nas frustrujący sezon. Straciliśmy wiele kilometrów w samochodzie w tym roku i to było jednym z ważniejszych problemów dla nas. Od Portugalii dokonaliśmy pewnych zmian w aucie i odnaleźliśmy prawdziwe tempo na szutrze, ale teraz wszystko jest już ukierunkowane pod kątem Monte w przyszłym roku - powiedział Paddon.