Paddon jeszcze tam nie wygrał

śro, 15 sierpnia 2018 godz. 08:25:10 skomentuj rajdy

Hyundai i20 AP4+ | Fot. Twitter

Lider mistrzostw Nowej Zelandii, Hayden Paddon otwiera listę zgłoszeń piątej rundy - Hyundai NZ Gold Rush Rally of Coromandel (18 sierpnia). Podobnie jak w majowym Rally of Whangarei, pilotem 31-latka będzie Malcolm Peden. Paddon wyprzedza o 33 punkty Josha Marstona, o 38 punktów Bena Hunta.

Lista obejmuje 60 załóg - szesnaście w NZ1. Za Hyundaiem i20 AP4+ Paddona ustawiono Mazdę 2 AP4 Brendana Reevesa, który zaliczy drugi start w tym sezonie. Australijczyk poprzedza Bena Hunta (Subaru WRX STI), swojego rodaka Nathana Quinna (Peugeot 208 Proto), Matta Summerfielda (Mirage Proto), Josha Marstona (Holden Barina AP4+). Top 10 zamyka Irlandczyk Richie Dalton w polskiej Fieście Proto.

Bazę stanowi Whitianga na półwyspie Coromandel, w północnej części Wyspy Północnej. Zaplanowano osiem oesów o łącznej długości 113,9 km. Brendan Reeves wygrał poprzednie dwie edycje rajdu. Hayden Paddon startuje tam po raz drugi - w ubiegłym roku wypadł z drogi na OS4.

- To wyjątkowy rajd w mistrzostwach - powiedział kierowca Hyundaia. - Z pewnością najbardziej kręty, ze średnią zaledwie 70 km/h na niektórych odcinkach. Trasa znacznie różni się od szybkich i płynnych oesów, dominujących w naszych mistrzostwach. Trzeba przyznać, że mam tam niedokończony biznes. To jedyny rajd w kalendarzu NZRC, którego dotąd nie wygrałem. Niestety, John (Kennard) ma zobowiązania zawodowe w Europie, a zatem pojadę z Malem. 

Fot. twitter.com/HaydenPaddon