Paddon i Sordo podzielili rajdy

czw, 18 stycznia 2018 godz. 18:29:52 skomentuj rajdy

Hayden Paddon | fot. Hyundai Motorsport

Hayden Paddon oraz Dani Sordo, którzy w tym roku będą wymieniać się trzecim Hyundaiem i20 Coupe WRC, poznali swoje startowe plany na zbliżający się sezon. Każdy z kierowców zaliczy siedem rund WRC. Nowozelandczyk ponadto wystartuje w pięciu imprezach w krajowym czempionacie.

- Nie będę udawał, że nie chcę startować w wybranych rundach. Każdy kierowca chce zaliczyć cały sezon. W tym roku jest inaczej i muszę to zaakceptować oraz wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję. Najważniejsze jest to, że w przerwach między startami będę miał zagospodarowany czas - mówił Paddon.

- Mam zamiar zaliczyć pięć startów w Nowej Zelandii za kierownicą mojego i20. To pomoże mi zachować tempo. To nie jest idealne, ale potrzebuję kilometrów. Przed każdą rundą WRC mam zaplanowany dzień testów. Pozytywem jest to, że w Portugalii będę miał dobrą pozycję na trasie i będę musiał wykorzystać to - dodał.

- Są pewne rajdy, w których mogę atakować. W innych będę miał dowieźć punkty - dodał Dani Sordo, który chce powalczyć o zwycięstwa w asfaltowych rundach.

KALENDARZ WRC HAYDENA PADDONA
Rajd Szwecji
Rajd Portugalii
Rajd Sardynii
Rajd Finlandii
Rajd Turcji
Rajd Wielkiej Brytanii
Rajd Australii

KALENDARZ WRC DANIEGO SORDO
Rajd Monte Carlo
Rajd Meksyku
Rajd Korsyki
Rajd Argentyny
Rajd Portugalii
Rajd Niemiec
Rajd Katalonii