Ostberg nie obawia się C3 WRC

czw, 8 lutego 2018 godz. 09:29:10 skomentuj rajdy
Tagi: mads ostberg

Mads Østberg

Mads Østberg powracający do Citroën Racing podczas Rajdu Szwecji, ma nadzieję, że będzie najlepszym z kierowców C3 WRC w drugiej rundzie mistrzostw świata.
 
Za sobą ma cenne treningi za kierownicą Fiesty WRC już w dwóch lokalnych startach w tym roku.
 
Aktualnie ma potwierdzony udział w Rajdzie Szwecji, ale pracuje również nad rywalizacją w kolejnych rajdach za kierownicą C3 WRC.

We wtorek zaliczył shakedown torze testowym Citroën Racing.
 
- Niewiele się zmieniło. Mam bardzo dobre stosunki z Citroenem. Wydaje się, że myślą więcej niż o jednym rajdzie, ale teraz najbardziej skupiam się na Szwecji - komentował Mads Østberg.
 
Citroen ma za sobą ciężki sezon po wprowadzeniu nowych przepisów w 2017 roku. Do tego po Rajdzie Monte-Carlo otwierającym obecne mistrzostwa, Kris Meeke uważa, że samochód nadal wymaga sporej poprawy.
 
- Jestem przygotowany do jazdy trudnym samochodem. Znam jednak poziom kompetencji osób, które tam pracują. Przy odrobinie świeżej krwi i motywacji, może być dobrze – stwierdził Norweg.
 
- Ciężko powiedzieć co mogę osiągnąć. Po testach będę wiedział coś więcej. Ważne jest dotarcie do mety – kontynuował.
 
- Pamiętajmy, że mają za sobą wiele testów i pełny sezon – odniósł się do stałych kierowców zespołu. - W porównaniu do nich zaczynam od zera. Jeśli weekend pójdzie dobrze, mam nadzieję, że będę najlepszy w Citroenie.