Rally Finland 2018 - Ostberg i Tanak na remis

pią, 27 lipca 2018 godz. 14:56:20 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Ott Tanak i Mads Ostberg kontynuują zacięty bój o fotel lidera Rajdu Finlandii i na mierzącym ponad 20 kilometrów oesie Moksi 2 obaj kierowcy uzyskali dokładnie taki sam czas, co oznacza, że w klasyfikacji generalnej nadal dzieli ich jedynie 0,1 sekundy. Trzeci czas na odcinku uzyskał Jari-Matti Latvala (+2,2).

- Przed odcinkiem wiedziałem, że prowadzę o 0,1 sekundy i tu pojechałem bezpiecznie (śmiech). Widzisz, jak mocno spociłem się i możesz ocenić jak mocno atakowałem - mówił Ostberg.

- Muszę powiedzieć, że po południu nie mam najlepszego wyczucia. Nie jestem zadowolony. Nie wiem, co się zmieniło od rana - komentował Tanak.

- Staram się, ale nie wiem, co więcej mogę zrobić. Zobaczymy, co się wydarzy. Jest kilka kolein na odcinku, ale nie jest źle - informował Latvala.

Drugą trójkę na oesie utworzyli Esapekka Lappi (+4,2), Teemu Suninen (+5,4) i Craig Breen (+6,6). Siódmy był Hayden Paddon (+8,4), a ósmy Andreas Mikkelsen (+9,7).

- Było dużo lepiej niż rano - krótko podsumował Lappi.

- Wydaje mi się, że zaliczyłem czysty oes, ale wygląda na to, że straciłem kilka sekund - mówił Suninen.

- Rano mieliśmy pecha i złapaliśmy kapcia. Nie miałem okazji, by w szybkim tempie pokonać ten oes, więc w kilku miejscach nie byłem pewny - komentował Breen.

- Zawsze miałem problemy na tym odcinku. Nigdy nie był moim ulubionym, ale teraz czekają nas lepsze odcinki - mówił Paddon.

- Myślę, że zrobiliśmy pewne postępy. Było lepiej. Samochód jest bardziej przewidywalny - mówił Mikkelsen.

Czołową dziesiątkę zamknęli Elfyn Evans (+9,9) i Sebastien Ogier (+11,2). Jedenasty był Thierry Neuville (+14,8).

- Chłopaki z Toyoty są bardzo szybcy. U nas samochód często wyskakiwał z koleiny - mówił Evans.

- Staram się być szybki. Nie mam pojęcia jak wysoko zdołam się wspiąć w wynikach - podsumował Ogier.

- Było w porządku. Warunki są dużo lepsze niż za pierwszym razem. Jest o wiele bardziej przyjemnie. Samochód działa zdecydowanie lepiej - mówił Neuville.

Po siedmiu odcinkach specjalnych czołową piątkę tworzą Ostberg, Tanak (+0,1), Latvala (+22,1), Suninen (+24,5) oraz Paddon (+28,7).

W WRC 2 czołową trójkę tworzą Kalle Rovanpera, Eerik Pietarinen (+28,5) oraz Ole Christian Veiby (+44,0). Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur są na dziewiątym miejscu w klasie RC2.

fot. TGR WRC