Organizatorzy Rajdu Szwecji szykują nową trasę

nie, 10 lutego 2019 godz. 09:53:54 skomentuj rajdy
Tagi: rajd szwecji, wrc

Jari-Matti Latvala | fot. XPB

Umowa organizatorów Rajdu Szwecji z FIA i promotorem WRC na organizację rundy mistrzostw świata wygasa po tym roku. Negocjacje w sprawie nowego porozumienia ważnego do 2022 roku już się rozpoczęły.

Jednym z wymagań jest przygotowanie nowych tras dla Rajdu Szwecji.

- Wyzwanie musi zostać odświeżone. Nie możemy wiecznie mieć tych samych tras. Teraz korzystamy z podobnej konfiguracji od trzech lat – mówił dla Nya Wermlands Tidningen dyrektor Rajdu Szwecji – Glenn Olsson.

- Nie tylko promotor chce rozwoju, kibice również. Jeżeli osiągniemy nowe porozumienie, musimy także zaplanować nowe trasy. Ważne jest znalezienie odpowiednich rozwiązań dla logistyki, bezpieczeństwa i kibiców, nie zmieniając układu na gorszy – dodał z kolei w rozmowie dla aftonbladet.se. – Popularne sekcje jak Hagfors,  Vargåsen i Colins Crest pozostają z roku na rok, ale musimy wprowadzić zmiany, aby było lepiej. Niestety nie ma innych dróg, którymi moglibyśmy się posłużyć nie pogarszając trasy.

W tej sytuacji organizatorzy rajdu w porozumieniu z lokalnymi właścicielami gruntów chcą zbudować zupełnie nowe odcinki dróg tylko dla rajdu.

- Czasami jest to tylko około 200 metrów, aby połączyć nową drogę, dzięki czemu oes będzie miał inny początek lub koniec. Dlatego chcemy teraz zbudować krótkie odcinki dróg i połączyć całą sieć na nowo - wyjaśnił.

Plany organizatorów zakładają również więcej kilometrów oesowych na terytorium Norwegii. Negocjacje z zainteresowanymi gminami już się rozpoczęły. Przygotowanie nowej trasy ma ruszyć jw marcu.

fot. XPB