Oleksowicz źle skręcił

pią, 30 października 2015 godz. 18:57:53 skomentuj rajdy

Anders Grøndal | Fot. FacebookAnders Grøndal i Miriam Walfridsson prowadzą po pierwszej pętli Lausitz Rallye. Norwesko-szwedzka załoga w DS3 R5 wyprzedza o 16,6 sekundy Dominika Butvilasa i Renatasa Vaitkevičiusa w Lancerze Evo IX R4. Kolejne miejsca zajmują Rashid al-Ketbi w Fieście R5 (+18,3), Kristian Kiviniemi w Lancerze Evo IX (+20,5), Matthias Kahle w Fabii R5 - samochodzie z Wevers Sport, ostatnio używanym przez Grzegorza Grzyba w Rajdzie Nadwiślańskim.

Na siódmej pozycji, za Arntem Gustavem Olsenem w DS3 R5, widnieją Daniel Chwist i Dariusz Burkat w Imprezie. Michał Wieromiejczyk i Jakub Wróbel w Lancerze Evo IX, zajmują 9 lokatę. Na dwunastej znaleźli się Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz. Załoga Fiesty R5 skręciła w złą drogę na OS1 tracąc 1.42. Na drugiej próbie Oleksowicz uzyskał 7 czas.

Jari-Matti Latvala zdecydowanie wygrał Wurzelberg 1 w krajowej klasyfikacji, ale nie przejechał odcinka Arena 1. W Audi Quattro A2 eksplodował silnik. Po pętli Raphael Ramonat (Lancer Evo VII) ma za sobą w wynikach ojca Jari-Mattiego, Jariego Latvalę (Lancer Evo III). Dziewiąte miejsce zajmują liderzy klasy CTC28 - Bartosz Grygorowicz i Przemysław Lipiński (Impreza). Drugą dziesiątkę otwierają Łukasz Ryznar i Katarzyna Wojtiuk (Kadett), drudzy w H14. OS2 przerwano po dachowaniu Lancera Lazara Kana.

Audi Jari-Mattiego Latvali | Fot. Twitter

Fot. Facebook / twitter.com/JariMattiWRC