Rally de España 2017 - Ogier znalazł ustawienia

sob, 7 października 2017 godz. 15:03:01 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. Marcin Kaliszka

Sebastien Ogier doszedł do porozumienia ze swoją Fiestą WRC i znalazł właściwe ustawienia na asfaltowe odcinki Rajdu Katalonii, co przerodziło się w najlepszy czas na oesie El Pont d'Armentera 2. Po pokonaniu ponad 21 kilometrów drugim rezultatem popisał się Thierry Neuville (+0,6), a oesowe podium skompletował Kris Meeke (+0,9).

- Wreszcie. Było w porządku. Wielokrotnie zmienialiśmy ustawienia samochodu i wydaje się, że jest w porządku. Plan na teraz? Atakować - zapowiadał Ogier.

- W porządku. Samochód spisuje się lepiej. Czułem się komfortowo i mogłem uzyskać dużą prędkość. Straciliśmy sporo czasu przez sprawy techniczne, ale jedziemy dalej. Wszystko jest możliwe - komentował Neuville.

- Miałem dobry rytm. Ten odcinek jest bardziej czysty niż poprzedni. Kiedy samochód działa i jestem w dobrej formie, to nie mamy problemów - podsumował Meeke.

Za oesowym podium sklasyfikowano Otta Tanaka (+1,4), Daniego Sordo (+1,5), Juho Hanninena (+1,7) oraz Esapekkę Lappiego (+2,6).

- Czas nie jest zły. Starałem się jechać jak najlepiej i samochód jest w porządku. Bardzo łatwo można popełnić błąd - mówił Sordo.

- W prządku. Jest dobrze - podsumował Hanninen.

- Było całkiem dobrze. Popełniłem kilka błędów. Kilka razy za wolno pokonałem szczyty. Myślałem, że po pierwszym przejeździe poprawię się, ale wygląda na to, że nie. Muszę popracować nad moimi notatkami na przyszły roku - mówił Lappi.

Ósmy rezultat uzyskał Andreas Mikkelsen (+10,6). Norweg był szybszy od Madsa Ostberga (+12,8) i Stephana Lefebvre'a (+13,0).

- Myślę, że jest coraz lepiej. Potrzebuję więcej czasu w tym aucie. Każdy samochód jest inny i ten obsługuje się inaczej niż delikatnego Citroena - porównał Mikkelsen.

- W porządku. Jestem coraz szybszy. Znalazłem limit i teraz muszę pracować nad szczegółami - relacjonował Ostberg.

- Po starcie było dobrze, ale po kilku kilometrach straciłem klocki hamulcowe - informował Lefebvre.

- Balans jest w porządku, ale nie mogę opierać się na oponach. Jest jak jest - tłumaczył Evans (+18,2).

W klasyfikacji generalnej Meeke ma za sobą Sordo (+14,1), Tanaka (+14,6) i Ogiera (+15,1). Na piąte miejsce awansował Hanninen (+29,6). Za Finem znajduje się Mikkelsen (+37,4) i Neuville (+51,6).

fot. Marcin Kaliszka