Ogier zastąpi Sordo

wto, 8 czerwca 2010 godz. 11:27:55 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. Citroen RacingZwycięzca Rajdu Portugalii – Sebastien Ogier będzie punktował dla Citroen Total World Rally Team w trzech szutrowych rundach w tegorocznym WRC. Dani Sordo wspólnie z Kimim Raikkonenem będzie jeździł w barwach Citroen Junior Team w Rajdzie Finlandii, Japonii i Wielkiej Brytanii. Partnerem Loeba będzie w Bułgarii, Niemczech, Francji i Hiszpanii.

- Chociaż utrzymujemy przewagę w obydwóch klasyfikacjach WRC, musimy się upewnić, że wykorzystamy każdą szansę – powiedział dyrektor Citroen Racing – Olivier Quesnel. – Sezon 2009 pokazał, jak łatwo może się zmienić sytuacja. Patrząc na pierwszą część tego sezonu wydaje się, że Sebastien Ogier i Julien Ingrassia mogą nam pomóc w osiągnięciu naszych celów na szutrze. Jednak nie chcę, aby ludzie źle myśleli o Danim Sordo. Miał trochę kłopotów na początku sezonu i musi odzyskać swoją pewność. Jazda dla Citroen Junior Team daje szansę na rywalizację bez ciśnienia i ponowne odkrywanie formy.

Ogier wyprzedzał Sordo podczas sześciu pierwszych rajdów w tym roku. Francuz zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Zgromadził 88 punktów podczas gdy Sordo ma ich zaledwie 49.