Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Ogier w rowie

pią, 26 stycznia 2018 godz. 15:30:19 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier

W deszczowych warunkach, które panowały na drugim przejeździe odcinka Roussieux-Eygalayes, Sebastien Ogier popełnił błąd i na blisko pół minuty utknął w przydrożnym rowie. Francuz po wyjściu z nawrotu wpadł do znajdującego się na wewnętrznej stronie zakrętu dołu. Kierowca M-Sportu miał szczęście, że w pobliżu jego przygody znajdowała się znaczna ilość kibiców, która szybko pomogła mistrzowi świata.

- Obracałem się w nawrocie i wpadłem do rowu. Straciłem około 30 sekund. Warunki są bardzo trudne - relacjonował Ogier.

Blisko 31-kilometrowy oes na swoje konto zapisał Elfyn Evans, który w klasyfikacji wszech czasów zrównał się z Haydenem Paddonem (32 oesowe triumfy w WRC). Drugi ze stratą sekundy był Thierry Neuville, a trzeci czas zanotował Ott Tanak (+20,3).

- Miałem naprawdę dobre wyczucie auta. Czułem się pewnie. Jest kilka śliskich partii, ale w wielu miejscach przyczepność była niesamowita - komentował Evans.

- Warunki są okropne. Pojawia się aquaplaning, jest sporo błota, a na bocznych oknach osadziła się para i nie widziałem cięć. Starałem się jak mogłem. Nie byłem w stanie pojechać szybciej - mówił Neuville.

- Jest bardzo trudno. Pojawiło się sporo błota. W tych warunkach mam dużo miejsca na poprawę. Nie czuję się jeszcze pewny - tłumaczył Tanak.

Za oesowym podium znalazł się Craig Breen (+22,0). Irlandczyk w pokonanym polu zostawił Daniego Sordo (+27,9), Jari-Matti Latvalę (+32,0), Sebastiena Ogiera (+34,9) oraz Esapekkę Lappiego (+35,4). Kolejne lokaty należały do Krisa Meeke'a (+35,5) i Bryana Bouffiera (+41,4).

- To trudny oes i straciłem czas, ponieważ zaparowała przednia szyba. Nie widziałem cięć zakrętów - mówił Sordo.

- Na asfalcie przyczepność była dobra, ale na stojącej wodzie nie ma jej w ogóle - informował Latvala.

- Jest dość podstępnie. Drogą płynie woda. Jest ekstremalnie ślisko. Jest ciężko, ale jesteśmy tutaj - podsumował Lappi.

- Jest bardzo podstępnie. Samochód i opony działają dobrze, ale z moją pozycją nie chciałem zrobić nic głupiego. Muszę czekać na błędy innych - mówił Meeke.

- Pojawia się aquaplaning i jest bardzo ślisko. To wymagający oes i jedziemy bezpiecznie - komentował Bouffier.

W klasyfikacji generalnej Sebastien Ogier ma 19,3 sekundy przewagi nad Ottem Tanakiem. Zacięty boj o trzecie miejsce toczą Dani Sordo (+1:00,9), Esapekka Lappi (+1:10,0) i Jari-Matti Latvala (+1:15,2). W WRC2 pewnie przewodzi Jan Kopecky.