Ogier: To wspaniały czas dla Francji

czw, 14 grudnia 2017 godz. 10:45:18 skomentuj rajdy
Tagi: ogier, wrc, m-sport

Ingrassia, Ogier i Wilson | fot. M-Sport

Sebastien Ogier powiedział na łamach Motorsport News, że mistrzowski tytuł, który wywalczył z M-Sportem, daje mu więcej satysfakcji niż wcześniejsze cztery, które zdobywał wraz z Volkswagenem.

- Wygrana w ten sposób jest bardzo satysfakcjonująca. Sam nigdy nie osiągniesz takich celów i potrzeba do tego dużego zespołu. Często ludzie myślę, że gdy masz najlepszy zespół, to zwycięstwa przychodzą z łatwością. Jednak, gdy masz najlepszy samochód i najlepszą ekipę, nadal musisz wykonać swoją pracę, co nie jest łatwe. Jeszcze trudniej jest, gdy startujesz w barwach najmniejszego zespołu z najmniejszym budżetem. Wyzwanie jest wówczas jeszcze większe i wydaje mi się, że dzięki temu zdobyliśmy uznanie, co jest bardzo satysfakcjonujące - mówił Ogier.

- Myślę, że to wspaniały czas dla Francji. Wydaje mi się, że moi rodacy czasami nie zdają sobie sprawy z tego, że to wyjątkowy okres. Dla nich francuskie zwycięstwa to coś normalnego. Naszym zamiarem jest kontynuowanie tego tak długo, jak jesteśmy w tym sporcie - dodał.

fot. M-Sport