Rally of Turkey 2018 - Ogier rozpoczął pogoń

sob, 15 września 2018 godz. 11:01:24 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy przed zamykającym pętlę odcinkiem İçmeler naprawili swoją Fiestę WRC, rozpoczęli odrabianie strat, po tym, jak otrzymali minutę kary za spóźnienie na start odcinka. Francuzi ponad 20-kilometrowy odcinek pokonali o 6,4 sekundy szybciej niż Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger, nowi liderzy klasyfikacji generalnej. Z trasy odcinka wypadł Esapekka Lappi.

- Wszystko działa. Na tym odcinku starałem się pojechać nieco szybciej. Mam nadzieję, że zbudujemy pewną przewagę - mówił Mikkelsen.

Po dziesięciu odcinkach załoga Hyundaia ma 35,8 sekundy przewagi nad Tanakiem i Jarveoją. 38,4 sekundy tracą Latvala i Anttila, a Ogier i Ingrassia 46,1 sekundy. Piąte miejsce zajmują Paddon i Marshall (+1:12,0), za którymi sklasyfikowani są Breen i Martin (+2:40,3) oraz Suninen i Markkula (+3:01,0).

- Na poprzednim odcinku miałem problem z układem sterowania. Tutaj było lepiej - informował Tanak.

- Starałem się, ale trudno było zapamiętać ten oes. Mogłem obejrzeć go wczoraj wieczorem. Zamiast tego za bardzo koncentrowałem się na pierwszej próbie - podsumował Latvala.

- Nadal jest naprawdę dobrze. To była wielka walka. Naprawiliśmy to w ostatniej chwili i cieszę się, że tu jestem - informował Ogier.

- Jest ciężko, ale starałem się utrzymać dobry rytm. Pewnego dnia będziemy mieli dobrą pozycję na drodze - mówił Breen.

Na zamykającym pętlę odcinku İçmeler Ogier zostawił za swoimi plecami Mikkelsena (+6,4), Tanaka (+11,8), Latvalę (+19,9) i Paddona (+20,6).

fot. M-Sport