Rally de Espana 2013 - Ogier przebił oponę

sob, 26 października 2013 godz. 12:16:13 skomentuj rajdy
Tagi: Ogier

Ogier/Ingrassia | Fot. VW

Sebastien Ogier przebił prawą przednią oponę na 17 kilometrze Colldeju, stracił 53 sekundy i spadł na szóste miejsce w Rally RACC. Po pętli Dani Sordo remisuje z Jari-Mattim Latvalą. Thierry Neuville zajmuje trzecie miejsce ze stratą 31,4 s.

Polo mistrza świata finiszowało na obręczy - To taktyka! - żartował Sebastien Ogier. - Nie, po prostu uderzyliśmy w coś na cięciu.

Jari-Matti Latvala pokonał Daniego Sordo o pół sekundy. - To nowy aspekt tego rajdu. On (Ogier) za dużo nie stracił i nigdy nie wiadomo, co wydarzy się jutro na szutrze.

- Widziałem linie na odcinku - odpowiedział Dani, pytany o przebicie Ogiera. - Nie chcemy jutro jechać z przodu. Mamy fajną walkę z Ogierem i Jari-Mattim. Jestem zadowolony.

Thierry Neuville był wolniejszy od Latvali o 3,2 sekundy. - Teraz panowały takie same warunki jak na testach i samochód pracował perfekcyjnie. Nadal jednak nie znaleźliśmy rozwiązania. Musimy nad tym popracować. Kiedy samochód właściwie pracuje, jadę dobrym rytmem. Nie mamy dobrego setupu na pozostałe oesy.

Mikko Hirvonen awansował na czwartą pozycję. - Uszkodziliśmy oponę na cięciu, ale nie przebiliśmy jej i nie był to duży problem. Trzeba ryzykować mimo kamieni, ostrych krawędzi drogi.

- Było trochę cięć, ale droga nie okazała się zbyt brudna - opowiadał Jewgienij Nowikow, obecnie piąty w rajdzie.

- Znaleźliśmy lepszy setup i chcę iść w tym kierunku - komentował Mikko Østberg. - Poprawiło się wyczucie samochodu. Na tym odcinku coś niedobrego działo się z prawym przodem.

Martin Prokop przesunął się na ósme miejsce. - To bardzo fajny odcinek, bardzo techniczne zakręty. Samochód stał się mocno nadsterowny i jechaliśmy dużymi poślizgami.

Hayden Paddon uszkodził prawe przednie koło i zawieszenie. - Pojechaliśmy szeroko i uderzyliśmy w kamień. Przez cały czas pracujemy nad setupem, ale chyba poszliśmy w złym kierunku.

- To nie jest łatwy odcinek - przyznał Nasser al-Attiyah. - Jest szybko, dużo ślepych zakrętów. Trzeba mieć perfekcyjny opis. Myślę, że nic nie zmienimy w setupie. W ten weekend nie możemy szybko jechać. Staramy się czegoś nauczyć.

Fot. VW