Ogier priorytetem dla Citroëna

wto, 5 września 2017 godz. 20:44:04 skomentuj rajdy
Tagi: Ogier, Matton

Sébastien Ogier | Fot. M-Sport

Dyrektor Citroën Racing, Yves Matton przyznał w rozmowie ze stacją RTBF, że priorytetem jest dla niego zaangażowanie na następny sezon Sébastiena Ogiera.

- Dlaczego pozwoliliście odejść do Hyundaia Andreasowi Mikkelsenowi? - padło pytanie.

- Musieliśmy dokonać wyboru naszej przyszłej strategii i choć Andreas był jednym z możliwych scenariuszy na przyszły rok, w tej chwili nie był to właściwy scenariusz - odpowiedział Matton. - Aby go nie blokować, zrezygnowaliśmy z Andreasa i on podpisał kontrakt z Hyundaiem.

Obecnie naszym oczywistym priorytetem jest Sébastien Ogier i dlatego nie chcieliśmy się zablokować. Nasze ograniczenia, szczególnie budżetowe, uniemożliwiają podążanie za kilkoma możliwościami.

Negocjacje z Sébastienem przebiegają zupełnie normalnie. Wciąż dyskutujemy na temat zasadniczych spraw i podstaw możliwej współpracy. W tej chwili nie można wyciągać żadnych wniosków. Jest na to jeszcze za wcześnie.

- Czy Mikkelsen jest nadal opcją, jeżeli negocjacje z Ogierem nie zakończą się powodzeniem? A może są inne opcje?

- Zobowiązania podjęte przez Mikkelsena prawdopodobnie nie pozwolą na to, by jeździł on u nas w przyszłym roku. Na razie Ogier jest dla nas wyraźnym priorytetem. W tej chwili koncentrujemy się wyłącznie na tych rozmowach.

- Mówiono również o możliwym powrocie Sébastiena Loeba, jego startach w niektórych rajdach w 2018.

- We wrześniu Sébastien Loeb zamierza uczestniczyć w kolejnej sesji testowej, tym razem na szutrze. Nie ukrywa zainteresowania dwoma lub trzema startami w przyszłym roku. Myślę, że jego ostateczna decyzja jest możliwa dopiero po testach na szutrze. Sébastien będzie wówczas wiedział, gdzie się znajduje w porównaniu z innymi na tej nawierzchni.

Fot. M-Sport