Ogier nie panikuje

czw, 19 lipca 2018 godz. 14:43:43 skomentuj rajdy
Tagi: ogier, wrc, m-sport

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier przyznał w rozmowie z Autosportem, że nadal wierzy w wywalczenie mistrzowskiego tytułu w WRC. Francuz przed startem Rajdu Finlandii traci do liderującego Thierry'ego Neuville'a 27 punktów.

- Nadal mogę zdobyć tytuł. Nie ma powodów do paniki. Oczywiście lepiej jest mieć przewagę, ale wtedy pojawia się kwestia pozycji startowej. Wiem, że mówiłem o tym na Sardynii, ale to pojawi się jeszcze kilka razy w drugiej części sezonu. Kluczem będzie konsekwencja i brak paniki - mówił Ogier.

- Rajd Szwecji był dla mnie imprezą, w której równie dobrze mogłem nie wystartować. Warunki, które miałem z moją pozycją na drodze, nie dawały żadnych szans. Auta R5 były szybsze ode mnie. Teraz mogę tylko skupić się na swojej pracy. Wrócę do ścigania bez konieczności odkurzania - dodał.

- Do tej pory Thierry ma dobry i stabilny sezon. Nawet w złe weekendy dopisuje mu szczęście. Teraz jednak wsiądę do auta z dodatkową motywacją. Nie mówię, że to najtrudniejsze i najważniejsze wyzwanie, jakie miałem. Każde mistrzostwo jest ważne i nawet jeśli nie wygram w tym roku, to nadal będę pięciokrotnym mistrzem świata. Możecie na mnie liczyć. Nie poddam się i zapowiada się ekscytująca druga część sezonu - zakończył.

fot. M-Sport