Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Ogier nie jest w pełni zadowolony

pią, 26 stycznia 2018 godz. 12:28:14 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. Michelin Motorsport

Poniżej prezentujemy wypowiedzi czołowych kierowców Rajdu Monte Carlo, którzy zjechali z pierwszej piątkowej pętli imprezy do parku serwisowego w Gap. Druga dzisiejsza pętla rozpocznie się o 13:58.

SEBASTIEN OGIER: - To była dobra pętla, ale nie mogę być w pełni zadowolony, ponieważ na ostatnim odcinku nie pojechałem najlepiej. Miałem informacje, że będzie trudniej i spodziewałem się gorszych warunków. Byłem poddenerwowany i mogliśmy zrobić to lepiej, ale nie da się być doskonałym przez cały rajd. Teraz musimy obserwować niebo i sprawdzić prognozy pogody.

OTT TANAK: - Myślę, że to wygląda obiecująco. To dobra jazda. Wiem, w których partiach mogę się poprawić. Poza tym naprawdę dobrze czuję się w samochodzie. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny rajd i dobrze jest być tutaj. Jedziemy dalej i postaramy się poprawić nasze tempo. Kolejne doświadczenia i dodatkowa pewność są bardzo ważne.

KRIS MEEKE: - Jest dość podstępnie. Droga podczas naszego przejazdu jest już mocno zabrudzona. Nie możemy porównywać się do tych, którzy jadą z przodu, ale brakuje nam też do tych, którzy mają podobne warunki. Mamy sporą stratę do poprzedzającego i wydaje się, że nie mamy tempa, by walczyć. Jest dopiero piątek, ale wygląda na to, że najważniejsze będzie zdobycie punktów. Nie możemy nic zrobić w kwestii czystej prędkości.

ELFYN EVANS: - Dzisiaj jest lepiej niż wczoraj. Jest ślisko, ale samochód działa dobrze. Jestem po bezpiecznej stronie. Spodziewaliśmy się deszczu. Dobór opon nie był najgorszy.

THIERRY NEUVILLE: - Wczoraj rozpoczęła się nasza katastrofa, ale teraz mamy dziewiątą pozycję, więc nie wszystko jest stracone. Poranny kapeć przeszkodził nam, ale koncentrujemy się na kolejnych pozycjach. Myślę, że szóste miejsce jest realne.

fot. Michelin Motorsport