Rajd Polski 2017 - Ogier nie jest kamikaze

śro, 5 lipca 2017 godz. 09:51:07 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Sebastien Ogier, który na trasach Rajdu Polski wywalczył trzecie miejsce, przyznał, że nigdy nie był kierowcą typu kamikaze i nie chciał podejmować zbędnego ryzyka na zabłoconych odcinkach specjalnych.

- To był dla nas trudny rajd, ale ogólna ocena jest dobra i zdobyliśmy sporo punktów. Nigdy nie byłem kierowcą kamikaze. Zawsze wierzyłem w moje wyczucie i nie chcę zmagać się, gdy nie mam stuprocentowej pewności w to, co robię. Było bardzo ślisko i nie odważyłem się podjąć dodatkowego ryzyka, by mieć optymalną prędkość - mówił Ogier.

- Ostateczny wynik udowodnił, że to nie była zła decyzja. Większe ryzyko nie pozwoliłoby mi na zwycięstwo, zwłaszcza że pierwszego dnia otwierałem stawkę na bardzo zabłoconych drogach. Mieliśmy też odrobinę pecha i kilka problemów, z którymi walczyliśmy - dodał.

- Nawet gdyby nie moglibyśmy tego weekendu ocenić pozytywnie, przez zmniejszenie naszej przewagi w mistrzostwach, to nie było tak źle. Dwóch z czterech głównych faworytów straciło sporo punktów i rywalizacja staje się klarowniejsza - zakończył.

fot. twitter.com/SebOgier