Rally de Portugal 2018 - Ogier musi być sprytny

czw, 17 maja 2018 godz. 13:19:03 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Sebastien Ogier przyznał w rozmowie z oficjalnym portalem rajdowych mistrzostw świata, że chciałby odnieść rekordowe, szóste zwycięstwo w Rajdzie Portugalii, ale zaznaczył, że jego piątkowa pozycja startowa może sprawić, że nie będzie to możliwe w tym roku.

- Oczywiście, chciałbym wywalczyć kolejne zwycięstwo, ale teraz wolałbym o tym nie myśleć. Wyzwanie związane z pozycją startową w ten weekend jest ogromne i uważam, że moje szanse na triumf są bardzo małe. Przy obecnej konkurencyjności mistrzostw, trudno będzie stracić mało czasu. Pierwszy odcinek nie będzie zły, ale kolejne już będą problemem, zwłaszcza Ponte de Lima. Próby są bardzo suche i luźne, więc będzie ciężko - mówił Ogier.

- Jeśli z powodu upośledzonego systemu pozycji startowej nie masz szans na zwycięstwo, to musisz być sprytny. Głupotą byłaby jazda na 110%. Niemożliwe jest przezwyciężenie upośledzeń systemu, a ryzyko wypadku się zwiększa. Nie podchodzę tak do sytuacji. To głupie podejście, dla kogoś, kto walczy o mistrzostwo - dodał.

fot. twitter.com/SebOgier