Rallye Automobile de Monte-Carlo 2018 - Ogier liderem po pętli

pią, 26 stycznia 2018 godz. 12:02:14 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. M-Sport

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy zasiedli na fotelu liderów Rajdu Monte Carlo już po pierwszym odcinku specjalnym, nie zwalniają tempa i pewnie utrzymują wypracowaną przewagę. Panujące dziś warunki nie zapowiadają wielkich zmian w klasyfikacji generalnej. Na odcinkach specjalnych nie ma lodu ani śniegu.

- Nie jestem zadowolony ze swojej jazdy na tym odcinku. Było bardziej sucho niż się spodziewałem. Supermiękkie opony nie były najlepsze, więc jechaliśmy bezpiecznie. Ogólnie rzecz biorąc to nie była zła pętla - podsumował Ogier.

Na drugie miejsce po odcinku Vaumeilh-Claret 1 awansował Ott Tanak (+40,4) pilotowany przez Martina Jarveoję. Najszybsza załoga Toyoty ma za swoimi plecami broniących honoru Hyundaia Daniego Sordo i Carlosa Del Barrio (+47,5). Czołową piątkę zamykają dwa duety Toyoty: Esapekka Lappi/Janne Ferm (+1:04,6) oraz Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (+1:17,3).

- To był najbardziej czysty odcinek w pętli. Jest bardziej wilgotny, ale daje więcej radości. Poprzednie to był koszmar. Craig ma problemy i jechał bardzo wolno, ale zjechał z linii jazdy i przepuścił nas. Dziękuję mu za to - mówił Lappi.
Ott Tanak | fot. TGR WRC
Szóste miejsce najeży do najszybszych z obozu Citroena: Krisa Meeke'a i Paula Nagle'a (+2:45,1). Na siódmym miejscu sklasyfikowani są Bryan Bouffier i Xavier Panseri (+2:58,8), a na ósmym Elfyn Evans i Daniel Barritt (+4:24,4). Czołową dziesiątkę uzupełniają Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+4:50,3) oraz zmagający się z hamulcami w swoim Citroenie Craig Breen (+5:08,4) pilotowany rzez Scotta Martina.

- Nie mogę być zadowolony po naszych problemach i kapciu, ale wróciliśmy do czołowej dziesiątki i wydaje mi się, że piąte miejsce jest możliwe. Rajd nadal jest długi - mówił Neuville.

- Hamulce. Na pierwszym odcinku uderzyłem w kamień, który uszkodził przewód i kolejne oesy jechałem z trzema hamującymi kołami. Teraz nie miałem ich w ogóle. Nie jest dobrze - tłumaczył Breen.

15-kilometrowy oes Vaumeilh-Claret najszybciej pokonał Elfyn Evans. Drugim czasem może pochwalić się Ott Tanak (+0,3), a trzecim Thierry Neuville (+0,7). Kolejne lokaty wywalczyli Sebastien Ogier (+2,4), Jari-Matti Latvala (+3,5) oraz Esapekka Lappi (+4,2), który na odcinku wyprzedzał Craiga Breena.

W WRC2 pętlę na fotelu lidera zakończyła fabryczna załoga Skody: Kopecky/Dresler. Druga lokata należy do Camilliego i Beillasa (+4,0), a trzecia do Guillaume i Louki (+5:32,8).

fot. M-Sport/TGR WRC